Європейські ігри – пил в очі ЄС від диктаторів

Поділитися

evromajdan«Так звані Перші Європейські Ігри, що тривають Баку, переслідують не спортивні, а політичні цілі. В першу чергу це стосується президента Азербайджану Ільхама Алієва, який хоче показати свою країну в привабливому світлі. І це в той час, коли в тюрмах знаходиться чи не більше політв’язнів, ніж у Росії та Білорусі».

Таку думку вислови директор Київського центру  журналістських досліджень країн ГУАМ, експерт Центру ОПАД Ельхан Нурієв.

«Типовий підхід тоталітарних держав – провести помпезний спортивний форум, як це було з Олімпіадою-1936 в нацистській Німеччині, й таким чином завоювати лояльність демократичного світу. Задля демонстрації намірів керівництво Азербайджану викидає сотні мільйонів доларів,  той час, як, наприклад, розвинутіші Нідерланди не бажають приймати Другі Європейські Ігри через те, що не готові на них виділити і 50 млн.», – каже експерт.

На думку політолога, більша частина коштів, яку пустили на Ігри, була «розпиляна» азербайджанськими чиновниками.

«Красномовний факт – відкриття ігор відвідали лише Путін, президенти Туркменістану та Таджикистану і турецький лідер Ердоган. Демократичні політики не захотіли опинитися в цій компанії. Сподіваюся, до Європи нарешті прийде прозріння й там не будуть давати великі спортивні форуми тоталітарним країнам, як це є з футбольним чемпіонатом світу в Росії чи з Європейськими іграми», – наголосив Нурієв.

25 червня у Кременці знову кинуть у сміттєві баки всіх продажних суддів і прокурорів?

У Львові з’явиться зелена зупинка