Група компаній «Данон» в Україні розпочинає співпрацю з полуничними сімейними фермами у Тернопільській та Львівській областях

Поділитися

losatГрупа компаній «Данон» в Україні розпочинає співпрацю з першими п’ятьма сімейними фермами, що вирощуватимуть полуницю згідно міжнародних стандартів ягідництва, та забезпечуватимуть компанію високоякісною сировиною для виробництва йогуртів.

Сімейні ферми відкриті у Кременецькому, Ланівецькому, Заліщицькому районах Тернопільської області та Перемишлянському районі Львівської області на базі полуничного кооперативу (с. Лосятин Кременецького району Тернопільської області) в рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів» за сприяння партнерів Danone Ecosystem Фонду, компаній DanTrade, «Данон» в Україні та Міжнародного благодійного фонду «Добробут Громад».

Полуничні ферми створені на умовах співфінансування (52 тис. євро було інвестовано партнерами проекту, стільки ж родини інвестували самі), що свідчить про готовність родин частково фінансувати витрати, пов’язані з вирощуванням полуниці, та економічну доцільність й сталість ідеї даного проекту. На разі площа насаджень під сімейними фермами складає сім гектарів.

«Для виробництва продукції «Данон» ми використовуємо відбірну українську сировину – молоко та  фрукти. Саме тому наші йогурти є неймовірно смачними і так подобаються споживачам… Також ми раді бачити значний розвиток сільської громади за три роки існування полуничного проекту. Адже створення сімейних ферм членами кооперативу – є новим важливим етапом розвитку кооперативного об’єднання та свідчить про зрілість сільської громади і сталість даної моделі. Ми й надалі плануємо підтримувати даний проект. Загалом, з початку проекту разом з усіма партнерами ми інвестували вже 1 400 000 євро», – коментує генеральний директор «Данон» в Україні Марек Войтина.

Нагадаємо, що за ініціативи компанії «Данон» у 2012 році на базі існуючого в селі Лосятин Кременецького району Тернопільської області молочного кооперативу було створено полуничний кооператив та засаджено перших 10 га полуниці. Станом на червень 2015 року площі насаджень складають 32 га (25 га кооперативного поля та 7 га сімейних ферм), запланований збір 346 тонн врожаю. Вирощена в кооперативі та сімейних фермах полуниця постачатиметься для виробництва молочної продукції «Данон» в Україні та повністю закриє потреби компанії у даній ягоді.

Вирощування полуниці проводиться за новітніми технологіями в галузі ягідництва: на гребенях з використанням крапельного поливу. Для живлення та обробки рослин закуповуються якісні добрива та ЗЗР у провідних компаній-виробників, що мають сертифікати відповідності (обов’язкова вимога для отримання високоякісної та безпечної продукції).

«Кооперативне підприємство використовує садівний матеріал тільки з сертифікованих українських  маточників, що гарантує справжність сорту та безвірусність рослин. На разі на полях кооперативу вирощуються сорти Полка та Хоней, що є апробовані відділом з досліджень та розвитку компанії «Данон», коментує директор департаменту закупівель компанії «Данон» в Україні Ірина Кухтіна.

Для витримки виробничого циклу кооператив використовує камеру охолодження об’ємом 25-30 тонн, придбану за підтримки компанії «Данон» в Україні та Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «АгроІнвест в Україні». Цього року біля камери охолодження встановлена камера заморожування за кошти проекту ПРООН зі співфінансуванням в сумі 120 000 грн від ТОВ «Екофрутс», що входить до складу СОК. У даній камері зберігатиметься частина (25 тонн) замороженої полуниці.

Кооперативна модель господарювання є важливим кроком у майбутнє українського селянства. «Окрім розвитку навичок ефективного господарювання шляхом кооперації дрібних та середніх виробників в рамках проекту, члени полуничного кооперативу постійно навчаються, здобуваючи нові знання завдяки досвідченим французьким, італійським та українським експертам з питань підвищення продуктивності та якості урожаю. Та найголовніше – кооперативи повертають в регіон життя, члени родин все менше залишають свої домівки в пошуках роботи й починають розвивати власні сімейні ферми та об’єднання виробників для досягнення добробуту  родин та  сталого розвитку громади.  З села,  в якому були залишені домівки, Лосятин тепер перетворюється в найбільш популярне село в районі.  Щасливі мешканці зі зростаючим добробутом родин, нові перспективи та взірець для інших сіл не тільки області, а й всієї України  – це наше найвище досягнення!», – коментує Президент МБФ «Добробут громад» Віктор Терес.

На сьогодні кооператив забезпечує роботою близько 500 сільських жителів регіону. «Важливою складовою проекту – є навчальні тренінги з сучасних технологій  вирощування та управління ягідним бізнесом, які проводяться для постійних та сезонних працівників, а також сімейних ферм. Загалом, у 2014 році кількість людей, які працювали у кооперативі як постійні та сезонні працівники, отримали знання через тренінги та користувалися послугами СОКу склала понад 600 осіб», додає директор проекту «Розвиток полуничних кооперативів» Андрій Галяс.

losatyn2

 

173058867 173058875 173058917 173058951 173058960 173058966Група компаній «Данон» в Україні є виробником та дистриб’ютором широкого асортименту молочних продуктів торгових марок «Активіа», «Актімель», «Актуаль», «Растішка», «Даніссімо», «Живинка», «Веселий пастушок», «Тёма», «Простоквашино», «Смішарики», «Маша и Медведь», «Кремез». Виробничі потужності компанії «Данон» в Україні налічують 2 заводи: «Данон Дніпро», (м. Херсон) та Кременчуцький міськмолзавод “Кремез”, який на разі інтенсивно модернізуються відповідно до стандартів «Данон».
Група компаній «Данон» – світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Діяльність компанії зосереджена на випуску молочних продуктів, дитячого харчування і мінеральної води. У портфель Групи входять такі бренди як Danone, Activia, Danissimo, Nutricia, Evian та ін. Група «Данон» представлена ​​в 120 країнах світу. Компанії належить понад 190 заводів, на яких працюють близько 102 000 співробітників. Місія «Данон» – нести здоров’я через продукти харчування якомога більшій кількості людей у світі.
Докладніше: http://www.danone.ua

МБФ «Добробут громад»: Міжнародний благодійний фонд «Добробут громад» – неурядова неприбуткова благодійна організація, що працює із сільськими громадами для підвищення добробуту сільських родин з врахуванням інтересів захисту довкілля. Починаючи з 1994 року в Україні започатковано 71 проект. Більше 22 тисяч власників особистих селянських господарств та сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, отримали допомогу у вигляді високопродуктивних сільськогосподарських тварин, елітного насіння рослин, сільськогосподарського обладнання, технічної й консультативної підтримки в проектах розвитку сільських громад. В таких проектах допомога також надається родинам, що постраждали від техногенних та стихійних лих; впроваджуються агроекологічні проекти; ініціативи щодо підтримки сільської молоді та дітей й забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок. Діяльність МБФ “Добробут громад” орієнтована на комплексний розвиток сільських громад. Наші проекти охоплюють кілька пов’язаних між собою завдань в галузі розвитку, у тому числі: забезпечення доступу на ринки для дрібних виробників сільськогосподарської продукції та інших послуг пов’язаних з ними, створення нових або покращення існуючих збутових ланцюжків, мобілізація громад, освіта та підготовка кадрів, розвиток потенціалу лідерів громад тощо. Докладніше: http://www.heifer.org.ua

Зачем нужен фильтр грубой очистки

На Тернопільщині розшукують злочинця, який втік з колонії