Хто йде на посаду міського голови Тернополя?

Поділитися

cossacks-cards_24Ще виборчі перегони офіційно не стартували, а діюча команда міського голови Тернополя Сергія Надала обклала всіх потенційних кандидатів у мери таким лайном, що нещасному виборцю гидко й думати про передвиборчі перепитії. Таке враження, що у цій “політичній забаві” візьмуть участь одні негідники. Тому не дивно, що це відштовхне значну частину виборців від участі у виборах. А ще додайте сюди війну та розчаруванням діючою владою в особі Порошенка і Яценюка… Тому не дивуйтеся, якщо наступним мером у Тернополі стане особа з рекордно низькою підтримкою.

Вже сьогодні можна сміливо говорити, що діюча влада у Тернополі намалювала виборчий сценарій 1999 року, коли Леонід Кучма переміг “поганого”  Симоненка. У нашому випадку комунякою має стати регіонал Віталій Цимбалюк. Принаймні, про це стверджують наші джерела.

Головний біль Сергія Надала, щоб у другий тур з ним не потрапив будь-хто інший. Найімовірше це буде представник “Народного контролю” Володимир Бліхар, який не має жодних “політичних гріхів”, на відміну від ймовірного представника “Самопомочі” Вадима Перця. Про те, якщо команда мера буде й надалі “ліпити” з нього такого чесного трудягу, то скоро знудить усе місто. З такими темпами зомбування Надал може отримати протилежний ефект і навіть не потрапити у п’ятірку, не те, що у другий тур.

Про шанси Ігоря Вонса потрапити у другий тур варто спитати у Романа Заставного, який взяв, напевно, добру касу з діючого мера. Аналогічно, певно, вчинив нардеп від “Самопомочі” Тарас Пастух, який не ризикнув власним мандатом.

Кампанія Ореста Муца буде дуже проста і зрозуміла: опустити “потрібного” кандидата. В цьому сенсі Орест Муц зможе дати фору будь-якому політику Тернопільщини. Хто памятає луганського банкіра Клименка по кременецькому округу, той зрозуміє )))

На що сподівається Вадим Перець – важко зрозуміти. Примітивні колонки у ніякій газеті “У кожен дім” плюс ніяке депутатство у міській раді роблять його скоріше аутсайдером кампанії, ніж фаворитом. Можливо, вірить у бренд давнього приятеля Андрія Садового – “Самопоміч”.

Василя Деревляного ми записали у список по приколу. “Батьківщина” традиційно висуває ніяких кандидатів у мери, прізвища яких не пам’ятають вже наступного дня. Проте, саме представники “Батьківщини” працювали першими заступниками мера, секретарями ради, очолювали газету міської ради… Словом, вициганювати тут вміють за якісь химерні преференції…

Петро Ландяк – твердий горішок, але не з першої обойми. Він вже пробував підкорити політичний Олімп і до Верховної Ради, і до мерії у 2006 році. Правда, “гріхи”, які “шиє” йому команда Надала, скоріше додають бали Ландяку, ніж несуть репутаційні втрати. Правда, за Ландяком закріпився імідж, як і за Михайлом Ратушняком, переможця місцевого рівня. Вище депутатства міської ради він не мав успіху. Особливо дошкульною була поразка на останніх парламентських виборах, коли Ландяк у першій п’ятірці “Громадянської позиції” Анатолія Гриценка не зумів з однопартійцями здолати прохідний бар’єр.

От хто дійсно має цікаві стартові позиції, так це Володимир Бліхар. Нова політична сила плюс нормальні фінансові можливості роблять його загрозою навіть політичним зубрам.  Торік він пробував свої сили на північному окрузі, але тягатися з “патріотичним аферистом” за підтримки тоді ще не збанкрутілого Івана Гути було складно. Вибори ж у Тернополі – це не глухі шумсько-кременецькі ліси. В обласному центрі усе всім видно і зрозуміло.

Чи зможе перемогти Бліхар – залежатиме у певній мірі від професійності команди, яку він набере.

Чи візьме участь у виборах Віталій Максимов невідомо. Він часто бере участь у кампаніях, а тим більше, що після діянь нинішньої влади запит на посадку у місця, далекі від мерської вілли в Іспанії, є надзвичайно великим.

Як воно буде насправді – побачимо у часовому розвитку. Наразі ж пропонуємо висловити свою точку зору у коментарях і проголосувати в опитуванні.

Р.S. Кандидати, додані після позиції “принципово не піду на вибори” , дописані за пропозицією читачів сайту “Про все”.

[poll id=”194″]

Депутати, згадайте про вашу совість

Героям АТО посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Тернополя»