Медики знайшли спосіб передбачити інфаркт ті інсульт

Поділитися

PR20091206182552Фахівці з Медичного центру Лейденського університету стверджують, що літні люди зі зниженим рівнем розумових здібностей більш схильні до інсультів та інфарктів. Про це повідомляє Informing.

Участь у дослідженні брали 3 тис. 926 осіб, середній вік яких становив 75 років, і у них на момент початку експерименту не було ні хвороб серця, ні інсультів. Також вони не мали старечого недоумства. Всі учасники пройшли кілька тестів на мислення, за допомогою яких учені змогли оцінити, наскільки тверезо і зв’язно добровольці можуть мислити, вирішувати проблеми і планувати будь-які справи. Залежно від отриманих результатів людей розділили на три групи: “слабку”, “середню” і “сильну”.

За добровольцями спостерігали протягом трьох років, і за ці роки у них сталося 375 інфарктів та 155 інсультів. При цьому, вчені відстежили закономірність – люди з групи зі слабким рівнем розумових здібностей на 85% частіше піддавалися серцевим нападам, і на 51% більше у них виникали інсульти в порівнянні з учасниками дослідження, які набрали більшу кількість балів.

Вчені переконані, що тести на мислення дають можливість визначати ступінь здоров’я мозку. Якщо рівень мислення не достатньо високий, це може бути сигналом, що кровопостачання мозку погіршилося. Це в свою чергу дозволяє передбачити швидкий інсульт у людини. Отримані результати показують тісний зв’язок між розумовими здібностями і ризиком виникнення серцевих нападів і інсультів.

Перли ЗНО з української мови

Вчені NASA оприлюднили фото великої червоної плями на Юпітері