111

bd4b7b3e228cc4b9bfa998cd6ed60b1b6c4a99a7Велика червона пляма на поверхні Юпітера являє собою велитенський ураган. Про це повідомили вчені американської космічної агенції NASA оприлюднили відповідні фото цього атмосферного утворення, передає сайт Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США.

За інформацією NASA, велика червона пляма утворилась як мінімум 150 років тому внаслідок руху газів навколо центру високого атмосферного тиску.

У цьому сенсі природа ураганів на Юпітері – діаметрально відрізняється від подібних явищ на Землі, де вони виникають у зонах низького тиску. Розмір плями на п’ятій планеті Сонячної системи удвічі перевищує розміри Землі, а швидкість руху газових мас перевищує 600 км за годину.

Велика червона пляма не до кінця вивчена. Зокрема, цьому перешкоджає сутність атмосфери, що переважно складається з гелію і водню, і нетвердої поверхні Юпітера. Хмари верхніх шарів атмосфери заважають вченим розгледіти нижні шари і вивчити природу виникнення урагану.

Одним з питань, що бентежить вчених, є те, що саме забарвлює це атмосферне явище у червоний колір. Припускається, що це може бути результатом реакцій у верхніх шарах атмосфери, у склад яких входить аміак. Відомо, що червону пляму на Юпітері бачили ще у 17-у столітті. Утім, чи була вона саме тим ураганом, який можна спостерігати останні 150 років, точно визначити не можна.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.