Вчені NASA оприлюднили фото великої червоної плями на Юпітері

Поділитися

bd4b7b3e228cc4b9bfa998cd6ed60b1b6c4a99a7Велика червона пляма на поверхні Юпітера являє собою велитенський ураган. Про це повідомили вчені американської космічної агенції NASA оприлюднили відповідні фото цього атмосферного утворення, передає сайт Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США.

За інформацією NASA, велика червона пляма утворилась як мінімум 150 років тому внаслідок руху газів навколо центру високого атмосферного тиску.

У цьому сенсі природа ураганів на Юпітері – діаметрально відрізняється від подібних явищ на Землі, де вони виникають у зонах низького тиску. Розмір плями на п’ятій планеті Сонячної системи удвічі перевищує розміри Землі, а швидкість руху газових мас перевищує 600 км за годину.

Велика червона пляма не до кінця вивчена. Зокрема, цьому перешкоджає сутність атмосфери, що переважно складається з гелію і водню, і нетвердої поверхні Юпітера. Хмари верхніх шарів атмосфери заважають вченим розгледіти нижні шари і вивчити природу виникнення урагану.

Одним з питань, що бентежить вчених, є те, що саме забарвлює це атмосферне явище у червоний колір. Припускається, що це може бути результатом реакцій у верхніх шарах атмосфери, у склад яких входить аміак. Відомо, що червону пляму на Юпітері бачили ще у 17-у столітті. Утім, чи була вона саме тим ураганом, який можна спостерігати останні 150 років, точно визначити не можна.

Медики знайшли спосіб передбачити інфаркт ті інсульт

Дідо президента Польщі Анджея Дуди воював у лавах УПА