Справа Козака: нові деталі

Поділитися

kozakЧерговий “хабарницький” скандал, у якому зафігурували “свободівці”, розгорівся цими днями. Працівники СБУ затримали “на гарячому” депутата Тернопільської обласної ради, керівника комунального підприємства “Архбудсервіс” Андрія Козака, який «вимагав» від підприємця 30 тисяч гривень. Згодом з’ясувалося, що родичі “потерпілого” працюють у структурах, що підзвітні управлінню Міністерства внутрішніх справ. А коли “випливли” інші кримінальні справи, які “шили” Андрієві Козаку, питань до затримання з’явилося ще більше.
“Свободівець” іще під час Революції Гідності потрапив під “гарячу руку” режиму Януковича. Тернопільська міська рада, а також інші органи місцевого самоврядування приймали рішення про непокору тодішній злочинній владі. Тернопільський окружний адміністративний суд взявся масово і швидко скасовувати ці рішення.
Мешканці міста висловили підтримку міській владі. Не стали винятком і працівники комунальних підприємств. На той час Андрій Козак очолював комунальну установу міськради МШЕД. Зранку 29 січня 2014-го під двері приміщення окружного адмінсуду за “сприяння” працівників КП “надуло” купу снігу. Він заблокував вхід до приміщення. Відтак на керівника комунального підприємства, яке на той час допомагало майданівцям, відкривають справу за “перешкоджання роботи суду”.
Нині з’ясувалося, що її не закрили до сих пір. Це при тім, що режим Януковича українці повалили і обрали нову владу. Однак методи роботи і залишилися ті ж.
Інша кримінальна справа, яку порушили проти Андрія Козака, теж стосувалася його роботи у МШЕДі. Комунальне підприємство не змогло вижити в ринкових умовах. Тож його оголосили банкрутом. КП заборгувало працівникам зарплату, однак через якийсь час усі борги вдалося виплатити. От тільки кримінальну справу проти керівника МШЕДу до сих пір не закрили.
Ще один інцидент трапився з керівником підприємства через землю на цвинтарі. Тернопільський національний економічний університет надав Тернополю 40 гектарів землі, де почали хоронити померлих. МШЕД почав готувати земельну ділянку до користування: зняли і вивезли верхній шар грунту, почали облаштовувати територію. Тут з’являється дві кримінальних справи проти Андрія Козака – за “службову недбалість” та “незаконне заволодіння грунтовим покривом”. Після експертиз усі звинувачення тріснули. Як мильна бульбашка. Але знову ці кримінальні справи чомусь не закрили.
Нині п’яту кримінальну справу проти “свободівця” – за хабар. З тих повідомлень, які фігурують у ЗМІ, тут теж не все однозначно. Дивує і те, що “Свобода” одразу ж почала вимагати “об’єктивного розслідування” у правоохоронних органів, які донині не позакривали “дуті” кримінальні справи проти Козака. Яка тут об’єктивність? Вочевидь, для правоохоронців та служителів Феміди це додатковий козир у боротьбі зі “свободівцями”.
Інша цікава деталь – підстава Козака відбулася в той момент, коли голова обласної ради Василь Хомінець взяв відпустку. Не було на момент затримання на роботі і куратора комунальних підприємств облради Ігоря Дулеби. Дуже дивний збіг обставин чи хтось забезпечував собі алібі?

В Тернополі відкриють пам’ятник наймолодшому воїну Славкові Луцишину

Вулицю Дружби частково перекриють через ремонт дороги