Анатолій Гриценко у Тернополі проаналізував помилки влади і запропонував свої рецепти для перемоги України

Поділитися

grysenkoВчора до Тернополя завітав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Колишній міністр оборони, народний депутат України багатьох скликань сьогодні працює доцентом в одному з кращих вузів країни – Києво-Могилянській академії. Не багато міністрів і депутатів можуть похвалитися таким продовженням кар’єри. З іншого боку, спростовуються безпідставні звинувачення на олігархічних телеканалах, що Гриценко награбував мільйони. Якщо б це було правдою, для чого йому сьогодні працювати науковцем?
Анатолій Гриценко тримає себе у формі, не дозволяє розслаблятися. Хоча, як чимало колишніх депутатів, міг би досі отримувати півставки нардепа як безробітний політик.
Гриценко не збирав тернополян на Театральному майдані чи в «Березолі», адже на сьогодні лише у Фейсбуці в Анатолія Гриценка майже 100 тисяч підписників, тому донести свою позицію громадськості не проблема. Анатолій Степанович хотів почути місцевих медиків, журналістів та інших фахових людей, поділитися своїм баченням, взяти раціональне зерно з пропозицій тернополян.

Вимогливий до однопартійців, Гриценко й сам не порушує закон. На зустрічі з пресою не агітував за Петра Ландяка як кандидата на міського голову Тернополя. Чому? Бо це ще заборонено законом. Поінформував лише, що партія Громадянська позиція провела з’їзд, прийняла необхідні рішення і буде брати участь у місцевих виборах.
Під час спілкування з журналістами Гриценко відверто сказав, що зараз від правдивого слова і принципової позиції ЗМІ залежить дуже багато в Україні стратегічно. Слово правди зараз актуальне як ніколи.
А далі було живе спілкування, яке мало хто з політиків, а особливо із столиці, практикує.
-Хто вірить, що Яценюк проведе 62 реформи, які він обіцяв,- запитав Гриценко у присутніх на прес-конференції. Не піднялася жодна рука.
-Хто вірить, що Порошенко зламає хребет корупції?
Ніхто не зголосився з підтримкою і у цьому питанні.
-А півтора роки тому вірили ледь не всі українці…,- сумно резюмував голова «Громадянської позиції».
Пригадав у розмові з пресою Анатолій Гриценко про те, як рік тому відбувалась мобілізація в Україні, які величезні черги добровольців стояли під військоматами.
Куди все це зникло?
Чому?
Українці розчарувались у владі. І всі добре розуміють, що не потрібно проводити жодної мобілізації та силою згрібати людей до війська. Потрібно проводити ефективну кадрову політику.
Гриценко як кадровий військовий переконаний, що в Україні має бути контрактна армія і територіальна оборона у кожному містечку. Це буде ефективніше і значно дешевше для бюджету (детальніше – можна послухати аргументацію політика у відеозаписі).

Гриценко вважає, що вкрай необхідним є прийняття програми розвитку збройних сил України. Без цього документу ми втратили вже два роки – 2014 і 2015. Втратимо й 2016, якщо не знатимемо, яку армію хочемо мати.

Наступним питанням, яке піднімалось на зустрічі, було відновлення корупційного загальнодержавного обов’язкового техогляду приватного транспорту. Ціна питання – 100 мільйонів доларів у «тіні». Відмінив цю рекетирську схему, як не дивно це звучить, Янукович. А наш «помаранчево-демократичний» Юрій Луценко, який очолював міністерство внутрішніх справ у 2009 році, дуже опирався ліквідації цього бандитського заробітку. Тепер же команда Порошенка знову хоче відновити та осідлати ці фінансові потоки.
Чому не потрібен цей обов’язкий техогляд? Бо лишень 3% ДТП стається через несправний стан автомобіля. Решту – через погані дороги, алкоголь і т.п. А кожен водій сам намагається тримати свій автомобіль у технічно справному стані.
Ще однією гострою темою, яку обговорювали з Гриценком журналісти –12-річна освіта у школах. Міністр освіти Квіт зробить помилку, якщо захоче реалізувати цей проект. Потрібно піднімати зміст освіти, викинути непотрібне, підняти оплату праці педагогам, технічно оснастити школи.

Анатолій Гриценко нагадав, що в Україні досі діє податкова поліція, яку Арсеній Яценюк вже тричі обіцяв ліквідувати. Вперше керівник уряду зголосився зробити цей крок ще 25 березня 2014 року. Потім обіцяв 6 серпня 2015 року. За місяць, 6 вересня, знову пообіцяв. Цікаво, чи В’ячеслав Кириленко внесе це питання на розгляд парламенту від уряду на наступному тижні? Гриценко має великі сумніви. Саме тому нардеп Насалик зареєстрував законопроект щодо ліквідації податкової міліції, як символу корупції і марнування державних коштів. Цю структуру створив ще Микола Азаров…

На питання журналістів щодо Мінських угод, які не дотримуються сепаратистами, то Гриценко розкритикував ці домовленості, оскільки вони нав’язані Україні Кремлем. Про медведчуків та кучм, які підписували угоду і вони не мають нічого спільного з інтересами українського народу.

Торкнулися у розмові й Ради Національної безпеки і оборони. На думку київського політика, цей орган потрібен України, бо він єдиний координуючий всі силові структури. Разом з тим, рішення РНБО готуються дуже довго, Президент Петро Порошенко на місяці затягує з розглядом «невідкладних питань».

На питання журналіста «Про все» про рецепт перемоги України у війні з Росією від Анатолія Гриценка, політик щиро зізнався, що сьогодні ми вже дійшли до четвертої стадії. Лідер «Громадської позиції» сумно пожартував, що дуже складно новому лікарю запропонувати ефективний рецепт пацієнту, якщо попередні всі лікарі були із сфери ефтаназії і планували по швидше отримати матеріал для розчленування. Замість того, щоб пацієнт жив.
Потрібно було швидко реагувати, коли у Криму ще було 100 зелених чоловічків, яких було елементарно нейтралізувати. І за це верхівка України мусить понести відповідальність. Пропонував Гриценко перекрити кордон. Але це повз вуха пропустила нова влада. Потім пішли «котли». Дійшли вже до Мінських угод. Після підписання у Білорусі Росія вже юридично не агресор, а гарант. Цей папірець, підписаний ЛНР, ДНР, Кучмою став документом планетарного значення, бо Кремль провів його через Раду Безпеки ООН. Причому, прийняли його одноголосно, хоч українська сторона мала б зірвати голосування. Тому, за таких умов, важко щось пропонувати. Зрозуміло, що цей дощ надовго». Як би там не обіцяли на виборах все зробити за кілька днів чи годин. Тому Україні треба стратегічно перебудовувати систему власної безпеки. Ну і задіяти значно ефективніше дипломатичний напрямок. Треба денансовути мінські угоди, тим більше, що Росія їх не виконує. І створити зовсім інший формат переговорів, не зручний для Росії. Зараз у такому форматі, як є, не можливо прийняти вигідні для України умови. Адже ЛНР, ДНР – це Росія. Посол Росії і представник ОБСЄ – це знову ж таки гравці Кремля. А проти них Кучма і Медведчук. От можна у такому форматі відстояти вигідну позицію для України?

У Тернополі загиблим за волю України артилеристам відкрили меморіальну стелу

У Скалі-Подільській відбулось освячення приладів нічного бачення, куплених для наших вояків