“Народний контроль” змусив відкрити кримінальну справу проти сільського голови за підробку документів

Поділитися

Ще у травні журналісти «Народного контролю зверталися до правоохоронних органів із вимогою зафіксувати факт підробки документів одним із сільських голів на Кам’янеччині. Тоді проти посадовця відкрили кримінальну справу, яку врешті передали до суду. Втім, як виявилося, замість «криміналу» сільському голові інкримінували лише адміністративне порушення.

Активісти і журналісти «Народного контролю», які відстежували цю справу, вирішили й надалі вимагати справедливого покарання для порушника закону.

Нагадаємо, що Чабанівський сільський голова у березні цього року клопотав, щоб його сімейне господарство отримало в оренду невитребувані паї. Задля цього голова підробив довідку, якою передав дружині 34 гектари землі. «Липовий» документ потрапив до активістів «Народного контролю».  Разом із журналістами вони побували у Чабанівській сільської ради, де секретар Василь Мельник підтвердив, що подібну довідку він бачить уперше.

«На виконкомі питання щодо дозволу орендувати невитребувані паї дружині сільського голови Інні Гаврилюк ніхто не розглядав. Така довідка у журналі вихідної документації не зареєстрована. Звідки вона взялася – не знаю», – пояснював тоді секретар Чабанівської сільської ради Василь Мельник.

Після цієї розмови журналісти «Народного контролю» повідомили про фактичну підробку документів правоохоронців.

Речниця УМВС України у Хмельницькій області Інна Глега запевнила тоді журналістів, що правоохоронці обов’язково розглянуть отриману інформацію та проведуть перевірки відповідно до порядку, передбаченого законодавством.

Правоохоронці справді перевірили надані журналістами дані, втім справу до суду передали за фактом корупції. До словами, не надавши достатньої кількості доказів.

«До суду надійшли матеріали, в яких Олександр Гаврилюк, обвинувачується у неповідомленні про конфлікт інтересів та незаконне використання службової інформації, перебуваючи на посаді Чабанівского сільського голови Кам’янець-Подільського району. Йдеться про адміністративне правопорушення», – повідомив суддя Кам’янець-Подільського міськрайонного суду В’ячеслав Бориславський.

Після того, як активісти і журналісти «Народного контролю» дізналися про підміну статей у справі щодо діяльності Чабанівського сільського голови, вони звернулися до обласного управління міліції, щоб з’ясувати, чому правоохоронці проігнорували факт підробки службових документів. В управлінні заявили, що вже відкрили нове кримінальне провадження – саме за підробку документів, що передбачає покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на три роки.

«За  фактом підробки документів Олександром Гаврилюком 20 серпня 2015 року внесено відомості в єдиний реєстр досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366 Кримінального Кодексу України», – повідомив начальник слідчого управління УМВСУ у Хмельницькій області Микола Кащук.

«Народний контроль» і надалі стежитиме за розслідуванням.

Запліснявіле: щиро про 1 вересня

Ігор Вонс виводить мільйони в офшори?