Гусятинська районна виборча комісія скасувала рішення про реєстрацію кандидатів з порушенням строків

Поділитися

Гусятинська районна виборчої комісії, 9 жовтня скасувала декілька  рішень про реєстрацію кандидатів у депутати до районної ради з порушенням ЗУ «Про місцеві вибори».

Як повідомив довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, Гусятинська РВК на своєму засіданні, 9 жовтня, шляхом голосування скасувала декілька рішень про реєстрацію кандидатів  у депутати районної ради. Такі дії суперечать ч.3 ст. 47 Закону України «Про місцеві вибори», в якій зазначено, що територіальна виборча комісія може скасувати рішення про реєстрацію кандидата в депутати не пізніше ніж за 18 днів до дня голосування, тобто до  6 жовтня 2015 р.

Щоб з’ясувати причину, через яку було порушено виборче законодавство, ми звернулись до голови Гусятинської РВК Чубей Любомири Павлівної. У телефоній розмові голова виборчої комісії пояснила, що причиною прийняття рішення про скасування реєстрації окремих кандидатів було те, що вони до районної ради були висунуті від місцевих осередків політичних партій, а уже до селищної чи сільської, як зазначено у протоколах відповідних комісій, зазначались як самовисуванці. Такий факт відповідно до п.5 ч.2 ст. 47 ЗУ «Про місцеві вибори» є підставою для скасування рішення про реєстрацію кандидата в депутати, проте строки зазначені у ч.3 ст.47 ЗУ «Про місцеві вибори» не можуть бути порушенні.

Нажаль, ми так і не змогли отримати чіткої відповіді на питання  – чому комісія не вирішила цих питань як цього вимагає Закон до 6 жовтня. Голова Гусятинської районної ТВК  Чубей Л. П. у телефонній розмові сказала, що не може більше розмовляти, бо в неї ще багато роботи. Проте, судячи з відеозапису засідання комісії від 9 жовтня, саме брак часу є причиною того, що було допущено порушення строку скасування рішення про реєстрацію.

Міліціонери зупинили сімейний конфлікт та вилучила у 35-річного чоловіка розкладний ніж

Голова Монастириської районної виборчої комісії відмовляється видати посвідчення спостерігача