На виборчих дільницях громадяни продовжують пробувати голосувати без паспорта

Поділитися

Спостерігачі ОПОРИ, крім уже раніше зазначених випадків, продовжують фіксувати випадки намагання виборців проголосувати без пред’явлення паспорта.

Такі випадки були зафіксовані  на виборчій дільниці №610518 села Дибще Козівського району, а також на ДВК №610 454 у селі Присівці Зборівського району, міліцію спостерігачі ще не викликали оскільки члени дільничних виборчих комісій відреагували на їхні зауваження.

Схожі випадки також зафіксовані у Бучацькому районні на ДВК №610173 і ДВК№610174 у  селі Переволока, на ДВК №610182 у селі Звенигород, та на ДВК № 610190 у селі Сороки. У Теребовлянському районі  на ДВК № 610862  у селі Романівка і у Монастириському районі на ДВК № 610700 у селі Григорів, а також у Гусятинському районі на ДВК №610249 у селі Самолусківці. У цих випадках для того щоб отримати бюлетені виборці часто пред’являли запрошення на вибори.

Такі випадки суперечать ч.2 ст.3 ЗУ «Про місцеві вибори» яка чітко вказує, що «документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України)».

На окремих дільницях не вистачає бюлетенів для голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів до Тернопільської обласної ради

У селі Лазарівка на Тернопільщині виборці не зможуть проголосувати за кандидата до обласної ради