Учасники виборчих перегонів у Тернополі не поспішають знімати зовнішню рекламу

Поділитися

Спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА в м.Тернополі, 3 жовтня, були зафіксовані білборди місцевих осередків політичних партій, кандидати яких уже зареєстровані відповідними ТВК для участі у виборах, без вказаних вихідних даних, як цього вимагає Закон.

Справа в тому, що матеріали зовнішньої реклами таких партій як: «Народний контроль», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Об’єднання патріотів України – УКРОП», «Наш край», «Добрий самарянин», «Українська Галицька партія», ВО «Батьківщина» були розміщені у місті, ще до початку виборчої кампанії. Проте, 1 жовтня закінчилась реєстрація кандидатів у депутати та на посаду міського голови і ці політичні сили набули статусу суб’єктів виборчого процесу.

Відповідно до ч.2 ст.54 Закону України «Про місцеві вибори» місцеві організації партій, кандидати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати  в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду міського голови, на наступний день після реєстрації мають право розпочати свою передвиборчу агітацію.

Тобто, наявні на сьогоднішній день рекламні матеріали, ми можемо розцінювати як передвиборну агітацію. Водночас ч.2 ст.56, цього ж закону, говорить, що «друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб відповідальних за випуск. Розповсюдження агітаційних матеріалів буз зазначених відомостей забороняється». Оскільки, на вище згаданих рекламних матеріалах, не вказано таких відомостей, ми вбачаємо у цьому ознаки порушення ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори».

BVD_Ukrop BVD_Ukr.Gal.Partiya BVD_Solidarnst' BVD_Nash_Kraj BVD_Narod_Kontrl2 BVD_Dobryj_Samaryanyn BVD_Bat'kivsh4yna

 

 

З повагою та надією на подальшу співпрацю,

координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА

в Тернопільській області

Ігор Процик тел.0634546661

прес-секретар Ольга Галушка, тел. 0932380812

Лідер партії «Добрий самарянин» Володимир Кравець веде свою команду до Збаразької районної ради

Реклама за мера Надала обурює тернополян