ukrayinska-movaЛьвівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов проти компанії, що продавала лептопи Hewlett Packard без маркування клавіатури українською мовою.

В кінці грудня 2014 року Літинський купив через інтернет-магазин «STYLUS» ноутбук HP proBook 450 Gl, вартістю 12 445 грн. З’ясувалося, що ноутбук не має україномовного маркування клавіатури, а також відсутнє україномовне енергетичне маркування (інформація про рівень споживання енергії та інша техінформація). Продавець відмовився обміняти ноутбук чи безкоштовно усунути цей недолік, оскільки не вважав це недоліком товару. Святослав вирішив звернутися до суду.

Суд визнав недоліком товару відсутність українського маркування і ухвалив рішення про стягнення з інтернет-магазину 3600 грн, оскільки за українським законодавством продавець повинен сплачувати 1% вартості товару за кожен день затримки виконання законних вимог покупця. Про це йдеться у рішенні суду.

«Так, судом встановлено щодо одного конкретно купленого мною ноутбука. Але в обгрунтуванні суд зазначив що ноутбук без маркування клавіатури українською мовою та без енергетичного маркування українською мовою не відповідає законодавству, – розповів ZAXID.NET Святослав Літинський. – Наскільки я бачив в магазинах – всі ноутбуки HP мають клавіатуру лише російською та англійською мовами – отже теж не відповідають закону».

#ВеликаПеремогаНе міг зібратися написати про велику судову перемогу, яку ми отримали наприкінці минулого року – не вір…

Опубліковано Святославом Літинським 11 січня 2016 р.

«Сподіваємося, що за якийсь час зможемо купити ноутбук з українською клавіатурою, – продовжує Літинський. – Ми маємо намір продовжувати тиск – наприклад, спробуємо домогтися заборони імпорту невідповідних до закону ноутбуків, будемо і безпосередньо звертатися до Hewlett Packard»

Святослав Літинський вже багато років бореться через суди за права україномовних споживачів товарів та послуг. Йому вдалося виграти позови проти виробника пральних машин Samsung, «ПриватБанку» і «Пузатої Хати». Він також став першим українцем, який через суд добився отримання паспорта громадянина України без російськомовного дубляжу.

У вересні Літинський через суд зобов’язав МВС надати йому український переклад російськомовного виступу міністра Арсена Авакова, який було розміщено у YouTube.

watcher.com.ua

Авакова змусили зробити переклад свого російськомовного виступу у Львові

 

Напишіть відгук