111

avakovЛьвівський активіст Святослав Літинський добився у суді зобов’язання МВС надати йому український переклад російськомовного виступу міністра Арсена Авакова, який було розміщено у YouTube.

2 тижні тому на каналі МВС у YouTube було розміщено відео-виступ міністра. «Подивився в інтернеті на офіційному YouTybe-каналі МВС виступ Арсена Авакова. Наскільки я зрозумів з опису, він щось говорив про нову поліцію. Мене це питання цікавить, я є представником громадськості в комісії при прийманні в нову поліцію, але мені нічого не було зрозуміло», – зазначив Літинський.

Святослав Літинський

Святослав Літинський

Святослав попросив МВС надати йому автентичний переклад, оскільки, відповідно до законодавства, офіційні структури зобов’язані публікувати інформацію, яка подається недержавною мовою, з автентичним перекладом. Але у міністерстві відмовилися це робити, тому активіст подав до суду.

Два роки тому Літинський подав позов проти компанії Samsung через відсутність маркування пральної машинки українською мовою. Йому вдалося домогтися того, аби й інші виробники пральних машин почали маркувати товари українською мовою.

Окрім цього, через суд Літинський домігся від ПриватБанку надавати виписки та чеки українською мовою. А 7 серпня цього року він отримав український паспорт без дублювання даних російською мовою, вигравши перед цим суд.

watcher.com.ua

 

2 comments

  1. Саша

    Добре що хоть одна людина в Україні знайшлась, котра звертає увагу на те що наші держ. службовці не розмовляють державною мовою. По законамс України, всі державні службовці зобовязані на роботі розмовляти і проводити публічні виступи тільки державною мовою-українською. Навіть в найгірші часи при Кучмі не призначали на посаду держ.службовців котрі не володіли вільно державною мовою. Тільки після приходу теперішнього “демократичного” уряду міністри і інші держ. службовці дозволяють собі розмовляти іноземною. Виникає запитання а чому держ. службовці порушують закон про мову, а може вони нею нехтують? Де наш гарант конституціїї ? Потрібно ставити всяку шушваль на місце. Не хочеш розмовляти державною мовою-звільни посаду. Потрібно щоб це вимагала не одна людина в державі а все суспільство, якщо ми поважаємо себе і свою державу. В Росії не розмовляють міністри українською, в Китаї-німецькою в Америці-португальською, в Англії-французкою і т.д., чому в Україні міністри зневажають державну мову ? А може їм всьо можна тому що вони майже всі міліонери і вони плюють на Україну, на державу і на її народ. А ми всі мовчки з цею зневагою погоджуємось. Є над чим подумати. Слава Україні !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.