111

29 січня у Чорткові мають відбутися позачергові загальні збори акціонерів ВАТ «Чортківський завод «Агромаш». Керівництво «Агромашу» має намір продати ТОВ «СЕ Борднетце-Україна», значну частину нерухомого майна.
Між акціонерами ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» існує конфлікт інтересів щодо діяльності і легітимності його органів (посадових осіб), правомірності вчинення цими органами (посадовими особами) певних дій, в тому числі і щодо продажу майна.
Акціонери ніяк не намагаюсь відвернути ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» від співпраці з ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», але вважають за необхідне повідомити, що конфлікт інтересів між акціонерами, які володіють часткою (акціями) більше 30% і органами управління ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» може в подальшому зачепити інтереси відомої міжнародної компанії, її інтереси та зашкодити репутації.
З неофіційної інформації, чортківський завод хочуть продати за заниженою ціною мінімум втричі – 250 тисяч доларів. Реальна вартість 20 тисяч метрів квадратних забудованої території у 6,5 гектарів землі – мінімум 850 тисяч доларів.
Тобто, усю нерухомість хочуть продати за 5 мільйонів 800 тисяч гривень (220 гривень за метр квадратний або 9 доларів ). Такої ціни на землю з нерухомістю і комунікаціями навіть у селах не має.
Акціонери ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» просять ЗМІ, громадських активістів, обласне керівництво, експертів завітати на збори, щоб розставити усі «крапки над «і».
Ми будемо інформувати про розвиток цієї історії.
Про компанію
ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” – виробник кабельно-провідникової продукції для концерну “Фольксваген”. Засновником ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” є японська компанія “Сумітомо Електрік” (Sumitomo Electric Bordnetze) – провідний світовий виробник кабельної продукції.
ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” вдалося вирости з пілотного виробництва невеликих модулів до заводу-виробника суцільних кабельних мереж до автомобілів. А завдяки вдалій кадровій політиці підприємство стало одним з найбільших роботодавців Тернопілля. Наразі підприємство виробляє запчастини для німецького концерну Фольксваген.

Товариству з обмеженою
Відповідальністю
«СЕ Борднетце-Україна»
Тернопільська область, Тернопільський район,
село Байківці, вул.15 квітня, будинок 7
_____________________________________
Степанова Віктора Олександровича
м. Тернопіль, вул. І.Франка, 7/7
тел. (067)505-45-14

Повідомлення (інформація)
про відсутність повноважень у керівних (посадових) органів (осіб)
Відкритого акціонерного товариства «Чортківський завод «Агромаш»

Шановні керівники (органи управління)
ТОВ «СЕ Борднетце-Україна»!

Цим листом (інформацією) повідомляю Вам, що я являюсь акціонером відкритого акціонерного товариства «Чортківський завод «Агромаш» – надалі ВАТ «Чортківський завод «Агромаш». Нещодавно я отримав письмове повідомлення про позачергові загальні збори акціонерів ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», які мають відбутися 29 січня 2016 року. Із порядку денного цих зборів, який мені надіслано і опубліковано публічно, мені стало відомо, що ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» має намір укласти значні правочини.
Із окремих матеріалів зборів та проектів рішень вбачається, що ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» має намір продати ТОВ «СЕ Борднетце-Україна», надалі Товариство, значну частину нерухомого майна.
У зв’язку з вищенаведеним, вважаю за необхідне інформувати Ваше товариство, що між мною та іншими акціонерами ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» існує конфлікт інтересів щодо діяльності і легітимності його органів (посадових осіб), правомірності вчинення цими органами (посадовими особами) певних дій, в тому числі і щодо продажу майна.
Звертаючи увагу, що цим листом (інформацією) я ніяк не намагаюсь відвернути Вас від співпраці з ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», але вважаю за необхідне повідомити Вас, що конфлікт інтересів між акціонерами, які володіють часткою (акціями) більше 30% і органами управління ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» може в подальшому зачепити Ваші інтереси і Ви можете опинитися в полі цього конфлікту.
Ваші інтереси можуть зачіпатися тим, що питання порядку денного зборів акціонерів ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», в тому числі і ті, що стосуються продажу Вам майна є спірними.
Спірність зборів акціонерів ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» та діяльність самого ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» полягає в тому, що його керівні органи, в тому числі голова правління, діють нелегітимно, не мають законних повноважень, в тому числі скликати збори акціонерів, вчиняти будь-які дії по вчиненні правочинів (укладенні договорів), оскільки є обраними в незаконний спосіб, в тому числі і правління товариства.
А тому всі рішення, які будуть прийняті 29 січня 2016 року на загальних зборах акціонерів, в тому числі і з питань, що стосуються продажу Вам майна, мною будуть оскаржені в судовому порядку.
Разом з тим, хочу інформувати вас, що я вже оскаржив у судовому порядку рішення Спостережної ради ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» про скликання нею позачергових загальних зборів 29 січня 2016 року, оскільки є порушення порядку скликання цих зборів. Слід зазначити, що такого органу як Спостережна рада не існує в чинному Законі України «Про акціонерні товариства». Чинне законодавство прямо не пов’язує ( не ототожнює) Спостережну раду з Наглядовою радою, а відтак цей орган є спірним. А тому в певний момент різні органи судової влади можуть схилятися до різних рішень, в тому числі і визнавати нелегітимним органом Спостережні ради, які підмінюють Наглядові ради акціонерних товариств та, відповідно, рішення, прийняті ними – незаконними.
Всі рішення, які прийняла Спостережна рада ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» за законом про акціонерні товариства належать до компетенції наглядових рад. Наглядової ради у ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» немає, хоча за законом має бути. А тому рано чи пізно рішення Спостережної ради можуть скасовуватися. Загальний строк позовної давності з цих питань становить три роки, оскільки це не є рішенням зборів.
Також повідомляю Вас, що Статут і діяльність товариства не приведені до вимог чинного законодавства згідно Закону України «Про акціонерні товариства».
Разом з тим, нелегітимно і з порушенням законодавства проведена оцінка майна ВАТ «Чортківський завод «Агромаш».
Конфлікт інтересів між акціонерами ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» виник і триває вже давно, оскільки голова правління ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», будучи на керівній посаді і маючи доступ до реєстру акціонерів, скупив більше 30% акцій товариства. В подальшому є припущення, що голова правління незаконно сприяв купівлі акцій ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» акціонеру Матієшин В.С., який також купив біля 28% акцій.
Варто зазначити, що для купівлі 28% акцій необхідно було укласти близько 500 договорів купівлі-продажу, тому що акції були вже розпорошені по 700-2000 штук в окремих акціонерів. І ці акціонери з пакетами акцій по 700-2000 штук знаходилися по всіх регіонах України.
А тому постає питання, як міг знати акціонер Матієшин В.С., який скуповував акції, не маючи при цьому реєстру акціонерів, місцезнаходження останніх, оскільки акціонери знаходяться в різних містах: Черкасах, Львові, Луцьку, Івано-Франківську тощо. Є акціонери, що мають по 700-2000 штук акцій, що дорівнює мізерному відсотку акцій товариства.
Зважаючи на те, що реєстр акціонерів є недоступним для всіх і його може мати лише емітент і реєстроутримувач, то є підозра, що дані реєстру акціонеру Матієшин В.С. розкрив голова правління ВАТ «Чортківський завод «Агромаш».
Крім цього, слід зазначити, що акціонер Матієшин В.С. порушив і законодавчий порядок придбання акцій, оскільки придбав більше 10% акцій і не повідомив про це Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку всупереч ст. 64 Закону України «Про акціонерні товариства» (лист комісії додається).
Таким чином, володіння акціями акціонером Матієшин В.С. є сумнівним, і якщо він буде голосувати за прийняття рішень на зборах, що відбудуться 29 січня 2016 року, я і з цих підстав буду оскаржувати ці збори.
Виходячи з вищенаведеного, я буду оскаржувати загальні збори акціонерів ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» від 29 січня 2016 року з багатьох підстав, і як вказував вище, це може зачепити Ваші інтереси, оскільки у випадку визнання недійсним рішень загальних зборів акціонерів від 29 січня 2016 року, це може потягнути наслідок для визнання недійсним договорів і правочинів, які будуть вчинені на підставі рішень цих зборів між Вами та ВАТ «Чортківський завод «Агромаш».
Хочу зазначити, що в порядку денному та проектах рішень загальних зборів акціонерів ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», які призначені на 29 січня 2016 року зазначена оцінка майна, яка є суттєво нижчою від ринкової вартості, що буде оскаржуватись в судовому порядку.
Мною запропоновано реалізацію майна на аукціоні, який визначить дійсну ринкову вартість майна, однак голова правління Журба Я.Є. не реагує на моє звернення, що і створює конфлікт інтересів.
Також хочу повідомити, що з 2012 року існує домовленість між акціонерами Журбою Я.Є., Матієшин В.С. та Олешко О.М. щодо розподілу майна товариства на кількість акцій кожного.
А тому вищевказаним доводжу до Вас інформацію, яка може спричинити певні конфлікти інтересів і які можуть зачіпати Ваші інтереси.
За більш детальною інформацією можете звертатися за телефоном
(067) 505-45-14.

З повагою
Акціонер ВАТ «Чортківський завод «Агромаш»
В.О. Степанов

chortkiv

4 comments

 1. Чортківська міська рада

  Міська рада не могла залишитися осторонь цього повідомлення і не висловити своєї позиції щодо порушених питань. Інформуємо громадськість, що в заявлену авторами даної публікації вартість майна входять виключно будівлі та споруди частини майнового комплексу ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» без урахування вартості земельної ділянки, яка буде передана на умовах оренди майбутньому покупцю майнового комплексу, що в свою чергу надасть чималі надходження до міського бюджету. Слід зазначити, що нерухоме майно перебуває у вкрай занедбаному стані і при подальшому такому використанні стане аварійним та втратить інвестиційну привабливість. За останні роки ВАТ “Чортківський завод “Агромаш”, не зважаючи на проведення господарської діяльності, не спромігся укласти договір оренди і не сплатив жодної копійки в міський бюджет за використання чималої площі, що є власністю територіальної громади міста. Позиція міської влади є незмінною щодо надходжень в бюджет міста, що є передумовою поліпшення соціальних стандартів, створення додаткових робочих місць, економічного зростання та підвищення рівня життя кожного чортківчанина.
  Чортківська міська рада звертається з проханням до громадськості, якій небайдужа подальша доля нашого міста, долучитись до обговорення піднятих питань.

  1. Аноним

   Це дуже правильна політика, побільше роз”яснень населенню і в результаті буде менше домислів і запитань. А Чортків дуже красиве і перспективне місто, тільки потрібно реалізувати цей ресурс.

 2. Аліна Сокальська

  Я приєднуюсь до думки щодо необхідності відкриття нового підприємства у Чорткові. Я знаю наскільки у місті складна ситуація із зайнятістю населення. Тому вважаю, що створення більше тисячі нових робочих місць з достойною заробітною платою, нормальними умовами праці є надзвичайно позитивним фактором. Є надія, що інвестори, які планують вкладати кошти в нашу економіку, будуть мати послідовників, а це, в свою чергу, сприятиме зростанню добробуту кожного жителя Чорткова.

 3. Аноним

  В Чорткові потрібно створювати нові робочі місця і з цим розумним людям важко не погодитись. А те, що новколо цього проекту «заварилась така каша» свідчить тільки про те, що той, хто так не хоче продавати свої акції заводу «Агромаш» насправді хоче «зрубати» якомога більше «бабла» і чи будуть чортківчани мати роботу та достойну заробітню плату йому просто наплювати. Чомусь до цього часу ніхто не цікавився долею заводу, а коли відчули запах грошей відразу захотілось нагріти руки. ВАМ не підходить ціна? Я думаю людям, які сидять без роботи це мало цікаво. Я не здивуюсь, якщо скоро у Чорткові пройдуть ще й «добровільні мітинги» проти продажі заводу «Агромаш» німецьким інвесторам, це буде накшталт «антимайдану». Отож, робіть висновки кому це вигідно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.