111

korypciaСаме так вважає відомий журналіст-розслідувач Дмитро Гнап. Про це він розповів на своїй сторінці у Фейсбуці: “Воу, воу, хлопці з НАБУ! Припиніть так рішуче боротися з корупцією. Що ви залишите нам? Зараз Національне аниткорупційне бюро проводить “широкомасштабну” (!) операцію, розслідуючи вимагання хабара в 12 тис.доларів. До операції залучено понад 100 (!) правоохоронців. Наважусь висловити припущення. Але 12 тисяч доларів – це кишенькові гроші, що називається, “на пробухать” для багатьох фігурантів наших розслідувань. Можливо, ця “широкомасштабна” операція – це просто шпарина, через яку НАБУ хоче залізти у велике корупційне кубло? Тільки навіщо шукати шпарини, коли поруч цілі печери, куди можна заїзжати на вашому БТРі з усім вашим добре оплачуваним спецназом. Наприклад, менеджери Коломойського вивели з “Укрнафти” 10 мільярдів гривень. Коломойський ці гроші повертати не збирається, натомість днями зустрічається з президентом та прем’єр-міністром. Це корупція чи ні? Приклад поменше. Колишні керівники, а сьогодні судді Вищого господарського суду Татьков та Ємельянов – творці донецького “кешевого” правосуддя. В їхньому випадку все доведено фінрозвідкою Латвії та Ліхтенштейну: “Особа 7 (дружина Ємельянова) переказала кошти в сумі 5,8 мільйона євро та 7 мільйонів доларів на свій рахунок в Ліхтенштейні. Досудовим розслідуванням встановлено перевищення видатків над офіційними доходами особа 8 (суддя Ємельянов).” Але прокуратура не особливо наполягає, а НАБУ взагалі не проявляє цікавості до цієї справи, і суддя Апеляційного суду Масенко місяць тому знімає арешт з рахунків Ємельянових. І це при тому, що ще восени я передав одному з детективів НАБУ всі матеріали по справі Татькова та Ємельянова.
Шановне НАБУ! З такими “широкомасштабними” операціями як сьогодні в Тернополі, ви не те що не виправдаєте витрат на відрядження туди. Вам скоро доведеться купувати звичайні шкарпетки по 12 гривень. Як у наших журналістів. Не знаю, чи розширить це вам коло пошуку. Але принаймні коштуватиме платникам податків набагато дешевше”.

З офіційного повідомлення Національного антикорупційного бюро України

Детективами Національного антикорупційного бюро України проводиться широкомасштабна операція на Тернопільщині. Наразі відбуваються понад 40 обшуків.

Процесуальні дії проводяться в межах розслідування факту вимагання неправомірної вигоди (хабаря) у розмірі 12 тисяч доларів США (324 тис. грн) від мешканки міста Тернополя за припинення порушеного проти неї кримінального провадження. На причетність до скоєння даного правопорушення перевіряються понад 10 осіб, в тому числі співробітники Управління поліції Тернопільської області, прокуратури Тернопільської області і прокуратури міста Тернополя.

Дана операція стала можливою завдяки спільним зусиллям детективів НАБУ, Управління внутрішньої безпеки, департаментів оперативного документування та оперативно-технічних заходів Служби безпеки України та Управління внутрішньої безпеки Національної поліції України. Загалом у ній беруть участь понад 100 співробітників правоохоронних органів.

Початок операції став можливим завдяки принциповій позиції процесуальних керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України, які здійснювали  процесуальне керівництво цією операцією.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.