В Австрії відмовили у лікуванні львів’янину з вимогою оплатити борги інших українців

Поділитися

maksim-1ЩОДО СИТУАЦІІ НАВКОЛО МАКСИМА СТАСІВА
Останніми тижнями вся Україна слідкує за долею Максима Стасіва, 17-річного юнака зі Львова, який знаходиться на грані життя та смерті і терміново потребує пересадки кишківника. Так вийшло, що із самого початку цієї історії велика увага була зосереджена саме на Австрії – одному із небагатьох місць, де проводяться подібні важкі операції.
Докладалися великі зусилля, аби привезти Максима у Земельну лікарню Інсбрука. Лікарі були у повній готовності. Трансплантат теж можна було отримати. А що стосується необхідних коштів – їх збирала вся країна. Була пожертвувана сума у 6 мільйонів гривень (200 тисяч євро). Пожертви продовжували надходити. Країна готова віддати останнє, аби хлопець жив.
Тепер найважче питання: чому не склалося. Після тривалих роздумів Земельна лікарня Інсбрука поставила умови: переведення 250 тисяч євро на рахунок лікарні + 250 тисяч євро у формі банківської гарантії від австрійського банку + повернення 61 тисячі євро, які заборгували українські пацієнти перед тим + гарантія, що хлопець не залишиться в Австрії. Поки ці вимоги не будуть виконані, фінансова дирекція лікарні не полінилася зателефонувати до австрійського Посольства у Київ і попросила не видавати хлопцю візу. В результаті мати провела три дні у Києві, марно чекаючи на візу, поки її син продовжував перебувати між небом і землею у Львові.
Підсумок. Віза не була видана. Фінансові умови (особливо подвоєння суми у вигляді банківської гарантії до півмільйона євро) виявилися непідйомними. Протягом двох днів лікарня ОХМАТДИТ домовилася про лікування в Індії. Проблем з візою або банківськими гарантіями нема.
Попри гірке розчарування, я хочу подякувати лікарям в Австрії – які миттєво погодилися провести операцію. Також я вдячний своїй колезі у Києві Послу Герміні Попеллер, яка була поставлена у важкі умови, але була цілими днями у контакті з клінікою та робила все, аби домовитися. Особливо хочу подякувати главі парламенту Тіроля, шановному Гервігу ван Стаа, який особисто підключився – та багатьом іншим людям великого серця в Австрії.
На жаль, не вийшло. Сподіваюся, хлопцю все ж таки допоможе інша клініка – де меркантильні міркування не стоять на заваді порятунку людського життя.
А фінансовій дирекції Земельної лікарні Інсбрука та особисто дипломованому бухгалтеру Гансйоргу Шльоглю бажаю успішного фінансового року.

Про цей неординарний випадок розповів на власній facebook-сторінці посол України в Австрії Олександр Щерба.

Під час зіткнення аж п’ятеро травмованих

Дамоклів меч над Дністром