Восьмирічному бережанцю Ігорчику загрожує ампутація ніжки

Поділитися

5184e84a9a28c81d8c39aef7f40638d31bd62f61_smНавесні 2015-го півтори тисячі благодійників Української біржі благодійності допомагали рятувати ніжку шестирічного Ігоря Статкевича від ампутації. Важка патологія судин вразила його праву кінцівку, що спричиняє руйнування всього організму дитини. Всупереч прогнозам вітчизняних лікарів, які пророкували ампутацію, ряд попередніх операцій в Німеччині дозволили зберегти дитини ногу, уповільнити прогресування хвороби.
Ваша допомога дала можливість хлопчикові ходити і навчатись – першого вересня він пішов у перший клас. Зараз йому потрібна ще одна операція, щоб зупинити хворобу.
Третього червня минулого року Ігорчику зробили дві дуже складні операції в Німеччині. Шість годин тривала операція на судинах. 11 червня ортопеди замінили титанові пластини в ніжці. Чимало довелося перетерпіти Ігорю, та він мужньо переносить біль, уколи, реабілітацію.
Але важку хворобу – синдром Кліппеля-Треноне-Вебера потрібно лікувати тривалий час і провести кілька операцій, щоб хвороба припинила руйнувати організм дитини.
З патологією судин хлопчик народився, і батьки довго оббивали пороги інститутів та лікарень, поки в інституті Шалімова не поставили діагноз “артеріовенозна мальформація правої нижньої кінцівки”. Було рекомендовано бандажування, а лікування не призначалося. Мамі поспівчували, Ігорю дали інвалідність – і на тому все. Через хворобу різниця довжини ніг у дитини вже становила 3,5 см, товщина – 6 см, а довжини стоп – 1,5 см. Порушились функції м’язів, кісток, серця. Все це супроводжується страшними набряками, посинінням ніжки і статевих органів, болями. Часом через шкіру сочиться лімфа. Без спеціального лікування та операції ніжку можуть ампутувати.
2010 року завдяки фонду “Ein Herz für Kinder” і добрим людям дитину вдалося відправити на лікування в Німеччину. З тієї пори Ігор переніс шість операцій на судинах і кістках в спеціалізованій клініці Регенсбурга. Частину судин видалили, частину “перев’язали”, у ніжку вставили титанові пластини, щоб припинити її неконтрольований ріст. Лікар попередив про необхідність ще як мінімум двох операцій, але при цьому сказав, що в дитини є всі шанси на одужання за умови вчасного їх проведення.
Зараз дитині потрібна чергова операція на судинах в клініці Регенсбурга. Її заплановано на літо. Вартість становить 13 600 євро. На УББ ми плануємо зібрати частину необхідної суми – 250 000 грн. https://ubb.org.ua/uk/project/1983/

ПІБ: Статкевич Ігор Юрійович, 21.11.2008
Місто: Тернопільська область, Бережани
Діагноз: синдром Кліппеля-Треноне-Вебера, артеріовенозна мальформація правої нижньої кінцівки

Тернополяни за день назбирали необхідну кількість підписів під петицією про заборону розміщення малих архітектурних форм на Театральному майдані

На Тернопільщині п’яний водій залишив сиротами 4-х дітей (відео)