Журналісти показали маєток заступника начальника Нацполіції у котеджному містечку під Києвом (відео)

Поділитися

Заступник Начальника Національної поліції Олексій Руденко має будинок на 430 кв.м. у закритому дачному містечку на березі озера Стара Десна в селі Пухівка (Бориспільський р-н, 15 км на північ від Києва). Разом з ним тут будує дачі ще низка чинних та колишніх співробітників правоохоронних органів

Згідно з офіційною біографією до 2010 р. Руденко безперервно працював в структурі МВС. Після карного розшуку Руденко став першим заступником начальника ГУМВС в Києві і начальником кримінальної міліції. У 2010 році за власним бажанням звільнився.
Одразу після цього, згідно з повідомленням, навесні 2011 р., Руденко оформив право власності на вказаний будинок. У тому ж році Руденко придбав новий позашляховик Audi Q7. За даними офіційного дилера Audi така автівка у 2011 р. коштувала 88 тис. дол., тобто з урахуванням поточного курсу на той рік – понад 700 тис грн.

За даними журналістів, з згодом в родини з’явився ще один – Mercedes ML 250 – авто сина Руденка, Тараса. Востаннє він здавав декларацію як інспектор на Київській міській митниці ДФС із річним доходом 28 тис грн.

“Після Майдану Олексій Руденко знову повернувся в органи, очолив ГУБОЗ, отримав звання генерал-майора і був призначений заступником Арсена Авакова, наразі Руденко – один із заступників глави Національної Поліції”, – йдеться у повідомленні.

За даними ЄДРПОУ бізнесу ні Руденко, ні його дружина, ні син не мали.

Пояснити походження майна наживо генерал не захотів. Очільник Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко передав письмову відповідь Руденка, з якої випливає, що протягом усього Руденко працював в органах внутрішніх справ.

Під час праці у МВС прибутки його родини були достатніми, щоб докластись до покращення довкілля у с. Пухівка, збудувати там маєток та придбати автомобіль Audi Q7. Зазначимо, що вартість Audi Q7, яка згідно відповіді придбана за 300 тис.грн, в доларах складає близько 37 тис. Таким чином О.Руденко вдалось придбати новий автомобіль у 2011 році на третину дешевше, ніж цей автомобіль коштує на вторинному ринку зараз, після 5-річного використання. Такою ж вигідною інвестицією стало і придбання автомобілю Мерседес ML 250, який, попри три роки використання, родина О.Руденко може все ще продати на 50% дорожче, ніж офіційно аплатила за нього у 2013 році.

Маєток Руденка знаходиться у садовому товаристві “Оріон”, серед засновників якого СТ “Оріон” тоді була низка працівників правоохоронних органів: Олексій Руденко (на той час очільник карного розшуку Київської області), Анатолій Блакита (родич його дружини, скоріш за все брат), Леонід Кравченко з дружиною (колишній проректор Національної академії Внутрішніх справ), Сергій Мінченко (також із НАВСУ, викладав на кафедрі кримінального права), Віра Породько (дружина Володимира Породька, екс-замголови Служби Безпеки), Олександр Дубовий (полковник міліції, потім пішов у бізнес), Євген Малінко (в 2014 р. відомий як перший заступник керівника ГУБОЗ, пізніше в 2015 очолив Департамент кримінальної розвідки Національної поліції України).

Висвітлювати зимову Олімпіаду за бюджетний кошт доручили знайомій екс-регіонала і спортсмена Сергія Бубки (відео)

Діти у тернопільських садочках фактично голодують