Змінено ставки для платників єдиного податку четвертої групи

Поділитися

1399359004_groshi-na-vyboryЗ 1 січня 2016 року до розділу XIV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) “Спеціальні податкові режими” внесено зміни.
Відтак для платників єдиного податку четвертої групи змінено розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, які залежать від категорії (типу) земель, їх розташування (у відсотках до бази оподаткування):
– для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) – 0,81;
– для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,49;
– для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях), – 0,49;
– для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,16;
– для земель водного фонду – 2,43;
– для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, – 5,4.
Звертаємо увагу, що об’єктом оподаткування єдиним податком для платників четвертої групи, як і раніше, є площа сільськогосподарських угідь, право власності або користування якими зареєстровано відповідно до законодавства, оскільки підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані Державного земельного кадастру та/або дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (п. 292.3 ст. 292 ПКУ).
Отже, площі земельних ділянок, щодо яких договори оренди не укладені або укладені, але не зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку, не включаються до об’єкта оподаткування єдиним податком.
У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року згідно з п. 2921.2 ст. 2921 ПКУ, тобто індексація нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь не проводиться.
Питання оцінки земельних ділянок, застосування індексації та коефіцієнтів належить виключно до компетенції центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, яким є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру. Держгеокадастр та його територіальні органи відповідно до повноважень видають витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Зроби все можливе зі свого боку: все неможливе зробить Бог

Це ж яка в Україні інфляція, якщо місцеві бюджети Тернопільщини отримали у січні 114 млн грн надходжень