srНа сайті міської ради зявилась петиція з прохання декомунізувати назви вулиць Тернополя: Танцорова, Чалдаєва, Живова.

Згідно закону про декомунізацію змінити назви вулиць в Тернополі, які названі в честь солдат окупаційної червоної армії росіян-комуністів:
Танцорова Григорія – росіянина, уродженця села Золоте, нині Червоноармійського району Саратовської області
Живова Анатолія – росіянина, уродженця с. Кузьмищево Таруського району Калузької області
Чалдаєва Віктора – росіянина, уродженця станції Зілово (сьогодні — село Аксьоново-Зіловске) Читинської області

Підписатися за петицію можна тут.

2 comments

  1. Ігор Крочак

    Особисто я категоричний противник перейменування вулиць Танцорова і Живова, це реальні бійці що загинули в боях за місто Тернопіль. Вони немали відношення до політвіділів, комісарів, особістів діючої Червоної армії у 1944 році. Були що не на є, справжніми фронтовиками, солдатами окопниками… Память про Другу світову війну, в якій Україна понесла чи не найбільший жертовний внесок для вітчизняних істориків незаперечна. Її треба відстояти у кремлівських фальсифікаторів історії. Зараз потрібне не перейменування, а особиста участь у війні на Сході України ДОБРОВОЛЬЦЕМ… кожного хто хоче за петиціями, вишиванками, приховати свою немічність, “вишиватництво”, омріяну “Карту поляка”… Любий боєць сучасної російсько-української війни на Донбасі скаже вам що піднятись в атаку в вуличних боях це вияв вищої вояцької гідності… А Живов і Танцоров саме в вуличних боях за місто Тернопіль загинули… Наша влада не шанує добровольців інших націй державними нагородами, а серед них є і росіяни, саме росіяни, тому що за Путінський “руцкій мір” воюють кацапи і наші “ватники”… Такими петиціями ми відмовляємось і від подвигу наших дідів українців що в Другій світовій були одягнуті в однострої червоноармійців. Особисто в моїй родині є поляглі воїни УПА і члени ОУН, але обидва моїх діди воювали в діючій Червоній армії на “передку”, один з них піхотинець Григір Корчак не вернувся з фронту, загинув, другий артилерист Микола Семак вернувся в 1946 додому і помагав своїм бойовим досвідом братам УПівцям в лісі… Отак все переплелося в моїй особистій родинній історії, тому я як внук солдатів Другої світової, і правнук члена ОУН (замученого в Чортківській тюрмі МГБістами), внучатий небіж січового стрільця і волонтер та воєнкор сучасної війни ктегорично проти перейменувань… Реформи починаються не дурацьких петицій, а з усвідомлення кожного своїх недоліків, не давання хабарів всистемі освіти, медицині, не бігання по архівах щоб зробити “Карту поляка” і втікти від мобілізації до армії, полоскання чорноротими язиками грязної білизни сусідів. Подрібно позбуватись і вдаваної “побожності” і вказувати що у всьму винуватий проклятий Путін, комуняки і москалі… Це як і дана петиція пісенька “галицького болота” сиріч рабського стану, “підніжок” Варшави, Відня та Москви…

    Ігор Крочак

  2. віра касіян

    цілком погоджуюся з паном крочаком. будь-яка справа, доведена до фанатизму, знецінюється. це тільки в деяких видах мистецтва можна говорити про чорне і біле. життя значно барвистіше. тож навіщо самому бачити тільки 50 відтінків сірого в моральному чи історичному плані, ще й комусь своє бачення нав’язувати?

Напишіть відгук