tytynУ рамках проведення операцій «Рубіж» та «Акциз» Державною фіскальною службою здійснюються заходи, спрямовані на протидію злочинам у сфері зовнішньоекономічної діяльності та тіньового обігу підакцизної продукції. Варто відзначити, що порушення податкового законодавства в частині нарахування та сплати акцизного податку мають місце не лише під час здійснення незаконної діяльності безпосередньо на території України. Такі факти виявляються і під час відпрацювання учасників зовнішньоекономічної діяльності.
Днями співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області встановили факт ухилення службовими особами підприємства, основним видом діяльності якого є виробництво тютюнових виробів, від сплати до бюджету акцизного податку в розмірі 26,7 млн гривень. Саме з цього приводу сьогодні перший заступник начальника Головного управління ДФС в області Віталій Дума провів брифінг для журналістів місцевих засобів масової інформації .
«На початку цього року підприємством імпортовано 68,7 тонн тютюнової сировини. Згідно із нормами Податкового кодексу України при імпорті тютюнової сировини нараховується та сплачується до бюджету акцизний податок за ставкою 399 грн 84 коп. за 1 кілограм. Однак під час митного оформлення службовими особами підприємства-імпортера незаконно застосовано пільгу по сплаті акцизного податку», – повідомив журналістам під час заходу Віталій Дума.
Податковим кодексом України передбачено, що операції з ввезення на митну територію України тютюнової сировини звільняються від оподаткування акцизним податком у тому випадку, якщо імпортер в подальшому використовує її у власній господарській діяльності для виробництва тютюнових виробів (цигарки, сигарети, тютюн для паління).
Віталій Романович зазначив, що вказаний суб’єкт господарювання задекларував основним видом діяльності виробництво тютюнових виробів та відповідної ліцензії, як цього вимагає закон, не отримав, а тому не мав права скористатись правом на застосування податкової пільги із акцизного податку.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).
Тютюнову сировину в кількості 68,7 тонн вартістю 5, 6 млн грн співробітники податкової міліції вилучили. У ході досудового розслідування слідчим внесено клопотання про накладення арешту на тютюнову сировину, яке судом задоволено. Триває досудове розслідування.
Варто нагадати, що Кримінальним кодексом України за умисне ухилення від сплати податків передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 255 тис. грн до 425 тис. грн з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Всього з початку року співробітники податкової міліції області з незаконного обігу вилучили підакцизних товарів на суму 6 млн гривень. Завершено розслідування та направлено до суду 3 кримінальні провадження стосовно 4 осіб, які займались незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих підакцизних товарів.

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Тернопільській області

Напишіть відгук