Особливості тимчасового ввезення автомобілів, що належать іноземним компаніям та мають іноземну реєстрацію

Поділитися

avtozimaПитання тимчасового ввезення транспортних засобів, які належать іноземним компаніям та мають іноземну реєстрацію, врегульовано положеннями Митного Кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення (далі – Конвенція).
Відповідно до п. 60 ст. 4 Митного Кодексу України транспортні засоби особистого користування – наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.
Статтею 1 Додатку С до Конвенції визначено, що приватне використання означає перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання. Статтею 1 Конвенції та п. 35 ст. 4 Митного Кодексу України встановлено, що поняття «особа» означає юридичну та фізичну особу.
Відтак згідно з положеннями Митного Кодексу України та Конвенції транспортні засоби, що належать іноземним компанія і мають іноземну реєстрацію, які тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється згідно із ч. 3 ст. 380 Митного Кодексу України.
Відповідно до ч. 3 ст. 380 Митного Кодексу України тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів, повідомили “Про все” у відділі організації роботи
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Казино «Вулкан»: заходить, играть, выигрывать!

Найбільші суми митних платежів області надійшли від справляння податку на додану вартість