Революція Гідності перетворює українців у державників: хто з тернополян сприяв приходу до влади Януковича?

Поділитися

1_561Україна переживає страшну трагедію. Ворог на нашій землі, Росія анексувала Крим і прагне відірвати східні області нашої держави. Постає запитання: хто ж винен у нашій українській кризі? Чи тільки Янукович і його кліка, чи, може ми всі спричинились до нинішньої трагедії?

Там, де двоє борються користає третій

Василь Противсіх
Василь Противсіх

Наша трагедія не почалась у лютому-березні 2014 року, а ще, як мінімум, у вересні 2005. І початок її поклала відома прес-конференція тодішнього держсекретаря Президента Олександра Зінченка, під час якої останній фактично розвалив ,,помаранчеву” команду В.Ющенка. Було втрачено п’ятирічний період після Помаранчевої революції. Замість творення держави і нової системи влади ,,помаранчева” верхівка боролася між собою за впливи у владі. А там, де борються двоє, користає третій. І цим скористалася Партія регіонів. Адже після президентських виборів 2005 року ..регіонали” розбіглись, як щурі. Ахметов утік за кордон, Колесников та Кушнарьов опинилися в СІЗО, відкрилися кримінальні справи проти Януковича тощо. Але, коли почалася боротьба у ,,помаранчевому” таборі, Президент Ющенко врятував ПР від цілковитого краху, витягнув її з болота. Було прийнято закон про недоторканість депутатів місцевих рад (після чого сотні сепаратистів вийшли на волю в т.ч. Колесников і Кушнарьов. Закрито кримінальні справи, бандити не сіли в тюрми, нікого не притягнуто до відповідальності за сепаратизм. І за ці поступки депутати від Партії регіонів у Верховній Раді проголосували за уряд Ю.Єханурова. А після підписання в серпні 2006 року ,,Універсалу національної єдності” Президент Ющенко віддав виконавчу владу ПР і Януковичу. Хоч уряд і мінявся, але відтоді ,,регіонали” твердо стали на ноги. Всі ці події підвели до президентських виборів 2010 року. Відсутність єдиного кандидата від демократичних сил була однією з причин перемоги Януковича.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Політична маніпуляція регіоналів, на яку повелись мешканці центральної і західної України

Крім того, на тодішніх виборах успішно використали технологію голосування ,,проти всіх”. На ній і зупинимось детальніше. Офіційні результати виборів Президента України 2010 року такі: ,,за” Януковича проголосувало 48,95% або 12 481 266 виборців, ,,за” Тимошенко відповідно 45,47% та 11 593 357 виборців. Як бачимо, різниця склала 3,48% або 887 909 виборців. У той час не підтримав жодного кандидата 4,36% або 1 113 051 виборець (підписання у 2009р. під тиском Тимошенко кабальних газових угод, додало до кола виборців, прихильників голосувати не підтримую жодного кандидата, тобто ”проти всіх”).
Те, що голосувати ,,проти всіх” було спеціальною технологією на користь Януковича, свідчить і поява у першому турі ,,кандидата” із зміненим прізвищем ,,Василь Противсіх”. Саме проти всіх голосували у значній мірі на Заході України, де Янукович не мав своєї електоральної підтримки.

258252Для порівняння: під час повторного туру президентських виборів 2004 року, коли не було відповідної агітації, ,,проти всіх” проголосували 2,34% виборців. А в 2002 році у виборах до ВР брав участь блок ,,Проти всіх”, що набрав 0,11%, або 29 665 голосів. Порівняймо результати в 2010 році в блок ,,Проти всіх” входили 2 партії: Патріотична партія України, Партія малого і середнього бізнесу України. Керівник блоку Габер Микола Олександрович – який будучи депутатом ВР грав роль придворного ,,шута”. А один із його тодішніх підручних Михайло Бугаєць займається творенням якогось так званого Всеукраїнського громадського об’єднання, на яке ,,клюнули” деякі тернопільські так звані ,,патріоти”, а скоріше хруні.

Тернопільський слід

_Picture_file_path_6646Свою лепту у нинішню трагедію вклали і тернопільські так звані націонал-демократи. На Тернопільщині також відзначились ,,проти всіхи”, які об’єдналися навколо ,,Української народної Ради”, яку у народі прозвали “турецькою”. Як всеукраїнська УНР, так і обласна її організація (нібито об’єднувала 26 громадських організацій) підтримували на президентських виборах В.Ющенка, який, як було сказано у відкритому листі-зверненні громадсько-політичних організацій Тернопілля, ,,може гідно відстоювати українські національні пріоритети”.
Після поразки у першому турі В.Ющенко (всього 5,4% довіри виборців по Україні і 26,25%- на Тернопіллі) заявив: ,,розпочинається новий політичний етап. Його парадоксальність в тому. Що українці на вільних виборах по суті не мають справжнього українського вибору. Не бачу принципової різниці між обома претендентами – Януковичем і Тимошенко. Голосувати за одного – втратити голову, голосувати за другого не мати серця”. Цією заявою фактично був даний старт кампанії голосувати ,,проти всіх” у другому турі президентських виборів 7 лютого 2010 року. І УНР Тернопільщини активно включилась у неї. На розширеному засіданні проводу УНР області прийнято рішення: ,,У другому турі національно-патріотичним силам необхідно голосувати проти обох кандидатів”. Згодом з’являється звернення тієї ж організації до виборців, основним лейтмотивом якого був заклик: ,,Сьогодні два проросійські олігархічні клани хочуть захопити крісло Президента за Твоєї підтримки…Ти хочеш змін? Ти хочеш жити у цивілізованій українській державі? Тоді прийди і проголосуй 7 лютого проти лідерів олігархічних кланів”. Більше того, коли після другого туру штаб Тимошенко почав боротьбу проти їх результатів, то УНР Тернопільщини породила миротворче звернення до ,,національно-свідомих громадян України та поміркованих, тверезомислячих членів БЮТ”. Суть його зводилась до того, що результати виборів запалили вогонь протистояння між двома політико-владними олігархічними кланами. І цей вогонь може призвести до анархії, безладу, кровопролиття. Щоб цього не сталося, УНР закликала вплинути і зупинити Ю.Тимошенко від ,,скочення України і української нації в прірву”.

Василь Турецький
Василь Турецький

Отож УНР Тернопільщини не тільки закликом голосувати ,,проти всіх” сприяла приходу до влади Януковича, а й почала оберігати ,,клан Януковича” (поки він ще не зміцнів) від народного гніву. Може, у 2010 році позбулися б Януковича без жертв, визнавши результати виборів сфальсифікованими. Та деякі ,,діячі” Тернопільської УНР не закликали громадян до спротиву. А навпаки, почали сіяти недовіру до головної опозиційної на той час сили – БЮТ і говорити про якусь іншу національно-патріотичну опозицію.
0_8042_f16d1338_LЗакликаючи голосувати ,,проти всіх”, керівники тернопільсько-турецької УНР не звертали уваги на застереження моральних авторитетів суспільства, діячів церкви тощо. Процитуємо кілька їх висловів. Ось що говорили вони тоді про владу Януковича: ,,Втрата незалежності України, комплекс меншовартості, національне приниження” (Левко Лук’яненко), ,,Зневага до національних традицій, культури, духовності, історії України” (Дмитро Павличко). Із звернення верховного Архієпископа Києво-Галицького, глави УГКЦ Любомира Гузара: ,,Ми закликаємо не голосувати ,,проти всіх”, а скоріш – розсудливо, розумно і згідно своєї совісті…Неприпустимо продавати свій голос! Це означає, віддати щось дуже цінне злочинцям. Той, хто так робить, ображає Господа і шкодить собі сам”. Закликав не голосувати ,,проти всіх” і голова УПЦКП патріарх Філарет. І що ж відповіли цим авторитетам українського суспільства так звані представники громадсько-політичних організацій Тернопільщини, що увійшли в УНР. В резолюції круглого столу організованого ,,противсіхами” 4 лютого 2010 року йшлося: ,,сьогодні шукають різні звернення ,.знаних ніби моральних авторитетів” – як світських, так і від церкви з тим, щоб не голосувати ,,проти всіх”, бо такого Президента – ,,проти всіх” не може бути у державі. Ми заявляємо авторитетно, що такий Президент є – це українська громада, це ми з вами”.
yanukovich_timoshenkoОтож ,,противсіхи” отримали свого Президента – Януковича. У 2012 році на парламентських виборах УНР переслідувала вже іншу мету. Забувши, що два роки тому “турецька” УНР закликала голосувати ,,проти всіх”, у зверненні до виборців Тернопільщини пояснює що означає голосувати ,,проти всіх” (не підтримую жодної кандидатури). ,,Звичайно, це парадоксальне запитання. Так хто не голосує проти всіх? Напевно, це виборці надмірно знервовані, невдахи. Які не можуть реально оцінити своєї власної ситуації і, з одного боку, не можуть вирішити своїх власних проблем, а з другого боку – весь світ звинувачують у своїх проблемах, але тільки не себе. Голосуючи ,,проти всіх”, людина серед претендентів не знаходить собі рівних, достойних. А що вона собі думає, що стоїть вище всіх? Про таких кажуть: ,,Коня кують, а жаба і собі ногу підставляє”. Ось так через два роки УНР прокоментувала свій заклик голосувати ,,проти всіх”.
1166705839Напрошується висновок: що всі, хто голосував ,,проти всіх” чи закликав виборців так поступати, як це робила Українська народна Рада Тернопільщини мають нести відповідальність за нинішню ситуацію в державі разом з режимом Януковича, на совісті яких і Небесна Сотня, і герої, що полягли захищаючи Україну на Сході. На відміну від ,,противсіхів”, наші захисники на війні зробили свій правильний вибір – вибір на користь держави.
Пам’ятаймо, що ,,Герої не вмирають”, а сексоти, на жаль, можуть продовжувати свою брудну справу.

1333392P.S. Як стало відомо, 20 березня цього року в приміщенні Народного Руху України відбулось засідання (були гінці зі Львова, Івано-Франківська, Рівного), на якому мудрували над створенням всеукраїнського громадського об’єднання. Чий це проект поки що достовірно не відомо. Але є інформація, що за ним стоїть дует Тарути-Кінаха. Взяли у ньому участь і тернопільсько-турецькі ,,противсіхи” із УНР “старого розливу”, адже в повітрі запахло дочасними парламентськими виборами.

Олекса Дідик

000_hkg760861ahmet_tim

У Тернополі відбудеться акція в підтримку Давіда Сакварелідзе

2 квітня у Тернополі відбудеться акція “Нагодуй і зігрій”