Росія за допомогою провокацій розігрувала «єврейську карту» в кримському конфлікті, щоб заручитися підтримкою Ізраїлю

Поділитися

DSC_6654-860x645З самого початку кримського конфлікту Росії було важливо заручитися підтримкою Ізраїлю і світового єврейства. І з цією метою РФ використовувала різні провокації. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив Шимон Бріман, ізраїльський редактор газети США Forum Daily. «Росія постійно використовувала різні вигадки про українських фашистів, які прийшли до влади в Києві. Тому Москва дуже сподівалася, що Ізраїль «клюне» на цю приманку, тому що апріорі зрозуміло, що єврейський народ і Ізраїль завжди будуть проти фашизму», – сказав Шимон Бріман. За його словами, частина пропаганди навколо Криму була пов’язана з вкиданням інформації про нібито погроми єврейських святинь, що наближуються. «Є відомий факт, в ніч на 28 лютого 2014 року було осквернена свастикою і написом «Смерть жидам» синагога в Сімферополі. Цікаво, що такого не було всі 23 роки української незалежності, і саме в ту ніч, коли російські «ввічливі чоловічки» висаджуються, такий дивний збіг […] », – згадує він. При цьому, це супроводжувалося публікаціями в усіх російських ЗМІ, що зріють погроми.

Це було спланованою акцією, каже редактор, і досвід в таких провокаціях з використанням єврейської карти був у КДБ ще з 1959 року. Шимон Бріман розповідає, що, зокрема, в 1959 -1960-х роках спеціальний відділ КДБ займався в Німеччині оскверненням єврейських святинь, для того, щоб ЗМІ почали говорити про спалах антисемітизму і неонацизму в Німеччині. «Механіка така – влаштувати якусь провокацію, влаштувати осквернення синагоги, євреї тут же піднімають галас на весь світ і, природно, винна та влада, в даному випадку, українська», – заявив ізраїльський редактор газети США Forum Daily. Такий акцент Росія робить саме на єврейський народ, який складає всього 0,1% населення Криму, оскільки на заході і в США єврейська громада дуже впливова. «В Америці живе 6 мільйонів євреїв, і вони дуже впливові в засобах масової інформації, найбільших газетах, телеканалах і американській політиці. І тут працює така схема: якщо ми чіпатимемо єврейський об’єкт в Криму, то вже завтра буде публікація в New York Times […] », – пояснює ізраїльський редактор.

За словами Шимона Брімана, Володимир Путін постійно наголошує на тому, що в Ізраїлі живуть «наші півтора мільйона російськомовних», і російська офіційна політика весь час намагалася залучити Ізраїль на свою сторону. При цьому, за два роки склалося чітке ставлення офіційного Ізраїлю до кримського конфлікту, розповідає редактор. «Зазвичай кажуть, що Ізраїль нейтральний в конфлікті між Росією та Україною щодо Криму. Це так і не так […] Тому що кілька разів було дуже чітко заявлено, що Ізраїль виступає за відновлення територіальної цілісності України і не визнає анексію Криму Росією. Само по собі – це не нейтралітет», – пояснює Шимон Бріман, акцентуючи, що Ізраїль не визнає захоплення Криму. Просто офіційний Ізраїль «не розпалює» цю тему і каже, що це не їхній конфлікт і намагається однаково дружити як з Росією, так і з Україною. При цьому, розповідає редактор, Ізраїль перестав постачати безпілотники Росії, але і не почав їх постачати Україні.

Ще одним фактором на користь України він назвав, те, що в Криму до анексії був Почесний Консул Ізраїлю, але після того, як він підтримав анексію, ізраїльське консульство в Криму було закрито. «І тут же було відкрито нове Почесне Консульство Ізраїлю у Львові та Західній Україні. У чомусь це був такий жест», – підкреслив Шимон Бріман. Крім цього, редактор вказав, що в Криму нині немає жодного серйозного бізнесу. «Хоч Ізраїль і не говорить це вголос, але є повна блокада з точки зору ізраїльського бізнесу цього півострова, немає ніяких інвестицій, немає передачі технологій», – додав він. Але при цьому, Ізраїль розвиває програму по впровадженню технологій меліорації і зрошення в південних областях України, в першу чергу, в Херсонській, Миколаївській і Запорізькій областях. І це безпосередньо пов’язано з Кримом, каже Бріман. Оскільки якщо на півдні материкової частини України буде процвітати сільське хазяйство, а в Криму навпаки, то буде видно різницю.

«В цілому офіційна позиція Ізраїлю хоч і нейтральна по суті, але вона багато в чому спрямована на розвиток і підтримку України на практиці», – підсумував Шимон Бріман.

Роман Сасанчин із півдня Тернопільщини поїхав на гастролі в Нідерланди

Громадянське суспільство включається в процес створення Смарагдової мережі