111

12795350_10205867036175371_3994843037770905800_nТернопільська інтернет-газета “Про все” від початку цього року відслідковує маніпуляції, які відбуваються на чортківському заводі “Агромаш”. Переглянути усі попередні замітки можна за цим посиланням.

Події на засіданні акціонерів 29 січня цього року демонстрували, що влада усунулась від процесів, які дурно пахнуть. Пересічні акціонери та фізичні особи, які володіють немалими, але не контрольними пакетами акцій, представники підприємств-власників акцій “Агромашу” розкритикували керівника правління за його горе-діяльність, відмову звітувати, а тепер приховану спробу продати підприємство, а всіх власників акцій просто кинути напризволяще. За всі роки підприємство не виплачувало дивідендів, керівник Ярослав Журба лише годував обіцянками акціонерів, а тепер за отримані кошти від продажу 86% власності заводу – купити службову автівку, зробити ремонт в кабінетах. Присутність преси і громадськості 29 січня змусив відступити горе-керівництво від свого плану. Більше 280 акціонерів заводу, пересічних українців, інтереси яких повинна захищати держава, були не ошукані. Проте, вчора, 10 березня, позачергові збори акціонерів були проведені. Продаж десятків приміщень і об’єктів нерухомості, земля – було збуто за фіксованою смішною ціною 4 мільйони 907 тисяч гривень. Це 188 тисяч доларів. Поруч недобудоване приміщення швейної фабрики продають за 150 тисяч у.о.

Влада носиться з тим, що ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» створить півтори тисячі робочих місць. Але ж це низькоплачувана робота. Плинність кадрів у Тернополі на цьому підприємстві величезна. Додана вартість до їхньої продукції мінімальна: привезені дротики тут спаюють. і відправляють назад в Німеччину. За екологічним кіотським протоколом це вигідно. Натомість інші акціонери “Агромашу” хочуть запустити там консервний завод з переробки овочів і фруктів. Інший акціонер просив на зборах 29 січня продати йому один із корпусів за мільйон гривень. Це разів у 5 перевищує ціну, яку готові заплатити німці. Проте, керівництво все так “облаштувало”, що додати це в порядок денний зборів не можна. Більше того, навіть аудиторський звіт голова правління пан Журба не дає нікому не те, що прочитати, але й в руки взяти. На останніх зборах акціонерів відмова аргументувалась тим, що цей звіт є в єдиному екземплярі (поняття ксероксу до Чорткова ще не дійшло, напевно). Ознайомлювався з ним партнер по авантюрній заниженій ціні представник Матієшина. Головним їхнім завданням було просто тримати цей звіт і нікому не віддати.

Для чого підприємство продається за заниженою ціною – запитає критичний читач. Все дуже просто, аби сховати кінці у воду щодо розбазарювання майна заводу напротязі всіх цих років. Нині залишилось 40% від заводу, який отримав у керівництво Ярослав Журба. За всі роки він жодного разу не звітував перед акціонерами. А це понад 280 осіб! Більше того, жодного разу не було надано документацію бухгалтерську ревізійній комісії. Тепер наша влада хоче пролобіювати прихід інвестора, але інтереси майже трьох сотень українців-акціонерів не враховується. Чому така вибірковість?

Навіть питання голові правління на зборах треба було подавати у письмовій формі! Але дізнавшись, що в залі присутній один журналіст з телекамерою, керівник вирішив остаточно не ганьбитися і “погратися в демократію”. Якби там не було, але критика громадськості позитивно впливає на позицію горе-керівництва Агромашу. На зборах акціонерів у січні люди змушені були сидіти у брудному і холодному залі. Про нелюдські умови тоді говорили прості акціонери, які добирались автобусами і поїздами до Чорткова. Цього разу зал мав хоча б елементарні зручності.

Найстрашніше у чортківських подіях на “Агромаші” створюється прецедент віджимання прав простих акціонерів. 

Підготовка до зборів акціонерів на чортківському заводі агромаш. Минулого разу було брудно і холодно в залі. Нині підлогу помили. Опалення хоч якесь включили. Елементарні людські умови

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Порядок денний

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Перед засіданням зборів акціонерів чортківського заводу #Агромаш

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Якийсь новий акціонер з’явився ☺

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Агромаш. Тьорки знову. Ознайомитись з аудиторським звітом не можна, бо віддали-сховали звіт у руки представника акціонера Матієшина

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Нинішнє керівництво Агромаш. Пан Журба

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Аудиторський звіт Агромашу в одному екземплярі. Різниця з попереднім звітом більше, ніж на мільйон гривень. Іншим акціонерам не дають ознайомитись. Комедія. Де відкритість?

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Керівник Агромашу Ярослав Журба та представник акціонера Матієшина дуже бояться показати аудиторський звіт. Не можна не те, що сфотографувати , але просто почитати

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

За звітом незалежного аудитора на чортківському Агромаші просто все тирили, вибачайте за прямоту. Розпродувалось все зап…

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Сьогоднішня афера у Чорткові. 83% частки майна заводу Агромаш хочуть продати за 4 мільйони 907 тисяч гривень. Поруч із к…

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

У 7 мільйонів 288 тисяч гривень оцінили чортківський Агромаш

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Нова експертна оцінка “домалювала” Агромашу мільйон гривень вартості майна. На якій підставі – невідомо. Експертний висн…

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.

Голосують за продаж Бортнеце 86% Агромашу. Лише 2 акціонери виступають за. Вони мають більшість відсотків в акціях. Решту цих акціонерів фактично кидають

Опубліковано Борисом Машлянкою 10 березень 2016 р.5 comments

 1. Добродый

  Олешко падонок сам кидає людей у будинку який він будував тепер виступає за справедливість ганьба на палю олешка

 2. Не працівник ТОВ "СЕ Борднетце-Україна"

  От саме через таких горе-акціонерів та писак-журналістів іноземні інвестори не приходять в нашу країну. В результаті втрачаємо робочі місця, а люди змушені мігрувати на заробітки. Правильно народ каже: “Краще з мудрим загубити, ніж з дурним знайти”.
  Цікаво звідки у автора статті такі дані про підприємство ТОВ “СЕ Борднетце-Україна”, про плинність кадрів, додану вартість та виробничі процеси? Доречі слова “спаюють” в українській мові немає, а зварювання проводів на цьому підприємстві – це лише невеличка частка складного виробничого процесу. Саме зварювання є ултьтразвуковим, тобто екологічно чистим і без всіляких викидів. Незрозуміло при чім тут Кіотський протокол, адже аналогічне зварювання проводитсья на таких же заводах інвестора в країнах Євросоюзу (Польща, Словаччина, Румунія і т.д.)
  А чи відомо шановному автору, скільки податків платить це підприємство у скарбницю області? Здається найбільше.
  Так, звичайно, зарплати там не європейські, але тому інвестор і прийшов на Україну. А чи відомо автору про інші переваги на цьому заводі? Наприклад, гарячі обіди, тепле приміщення, літом кондиціонування, довозка працівників з навколишніх сіл, медичне страхування, спортивні заходи і т.п. Підприємство подарувало району машину швидкої допомоги, підтримує гримайлівський інтернат і це далеко не всі його соціальні ініціативи.
  Заїдьте в Байківці (на території цього села знаходиться завод), подивіться на дороги, освітлення, школу. За які гроші це зроблено? Та, напевне, за податки та допомогу, які надходять від ТОВ “СЕ Борднетце-Україна”
  А де в Тернополі краще працювати? На “базарі” в мороз і жару?
  Хотіли зробити консервний завод? То чому ж досі не зробили? Отак би і розвалився той завод, але тут “запахло єврами”, наробили галасу… Треба бути вдячним за кожен десяток робочих місць на Тернопіллі, я вже не кажу про 1500! Треба бути вдячним за європейські умови праці, а не писати нісенітниці про підприємство, про яке, Ви, шановний авторе, не маєте ніякого уявлення.
  Шкода лише, що через такі статті псується імідж хорошого роботодавця. Хотілося б, щоб ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” активніше відстоював себе в мас-медіа. Насамкінець побажаю автору статті об”єктивності у висвітленні подій і не “грати під чиюсь скрипку”.
  А ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” і чортківчанам плідної співпраці та Успіху!!!

 3. Не працівник ТОВ "СЕ Борднетце-Україна"

  До Олесі Прокопів.
  Саме стаття смердить заказухою, а Ви, напевне, її автор? Підприємство не тікає, а розширюється. Шановна, Олеся, Ви маєте знайомих на підприємстві, чи лише в соцмережах сидите? Я особисто був працівником цього заводу і зараз залишаюся в контакті з багатьма його робітниками. Не потрібно робити висновки по коментарях у соцмережах, там сидять саме такі невідаючі, як і Ви.

 4. Не працівник ТОВ "СЕ Борднетце-Україна"

  до Олесі.
  Кожен робить як йому краще. На базарі так на базарі. Особисто мої друзі працюють на цьому заводі вже по 6-8 років! і ніякого смороду там нема. Полуниці в Польщі, певне, хімічніші ніж ті проводки.
  Всього Вам доброго

 5. Саша

  З Тернополя ніхто не втікає, просто в Тернополі мер жадний і завеликі хабарі вимагав, тому люди-інвестори і пішли з Тернополя. Правда, що ніякого смороду від зварювання провідників немає, а сільська рада с.Байківці отримує основну масу фінансовання якраз із податків заводу. Люди задоволені і впорядкування села іде із цих грошей. Перш ніж пасквілі заказні писати, потрібно хоть чуть-чуть орієнтуватись в обстановці. Жаль, що живемо за принципом, якщо не мені то нікому. А твоя хресна хай запхне собі язик в одне місце і сопе в дві дирки, невідомо ще чого вона пішла з заводу. Не баламутьте людей, це нормальний завод і за таких інвесторів потрібно боротись.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.