111

IMG_6972Генеральний директор корпорації «Агропродсервіс» Івана Чайківський може опинитися за гратами, а місто Ланівці з прилеглими околицями може бути визнано зоною екологічного лиха.

Саме таким сценарієм може завершитися майже 6 літня боротьба громади Ланівців з «свинячим бароном», який знищив екологію не лише міста, а й цілого екологічного району басейну річки Горинь. Виною цьому незаконні свинячі ферми та розплідники, які діють без належних дозволів та екологічного супроводження.

Про готовність провести відповідний юридичний аудит екологічних злочинів Івана Чайківського нещодавно навіть заявила Всеукраїнська громадська організація «Спілка екологічних аудиторів України».

Екологи і місцеві мешканці вже дійшли до спільного висновку, що Ланівці та прилеглі села мають бути визнанні зоною екологічного лиха. Як стверджують екологи, у громади Ланівців забрали гарантоване статтею 50 Конституції України право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Якщо ця територія буде визнана зоною екологічного лиха, місцеві мешканці отримують право на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Більше того, Генпрокуратура, СБУ та Національна поліція автоматично мають відкрити впровадження та розслідувати факт злочинних дій, що призвели до екологічного лиха.

Лише побіжне опитування місцевих мешканців показало, що екологічна ситуація катастрофічна. Свиноферма Івана Чайківського спускає гній просто у річку Жирак, яка несе нечистоти у два місцеві ставки і у річку Горинь, яка є притокою сумнозвісної Прип’яті. У місцевій річці та ставках вже не можна купатися. Також багато людей нарікають на нестерпний запах, який поширюється на десяток навколишніх сіл, адже до найближчого подвір’я від однієї із свиноферм – приблизно 50 метрів. Але гній та запах – найменше зло, яке приніс у Ланівці Іван Чайківський. У регіоналі критична ситуація з аміаком, який виділяється з відходів виробництва та з незаконних могильників свиней. Він проникає у землю, воду і забруднює повітря. За висновками лікарів, у Ланівцях жінки не можуть виношувати дітей, а кількість онкозахворювань зросло майже на чверть.

Таким чином, діяльність компанії корпорації «Агропродсервіс» та її гендиректора Івана Чайківського у Ланівцях підпадає під дію Кримінального кодексу України, а саме аж ВОСЬМИ його статей:

– забруднення або псування земель (стаття 239);
– порушення правил охорони надр (стаття 240);
– забруднення атмосферного повітря (стаття 241);
– порушення правил охорони вод (стаття 242);
– порушення законодавства про захист рослин (стаття 247);
– порушення ветеринарних правил (стаття 251);
– проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля (стаття 253);
– безгосподарське використання земель (стаття 254).

Відповідно до української юридичної системи, яка не дозволяє сумувати покарання за різними статтями, Івану Чайківському «світить» покарання за найбільш резонансною статтею 239, за якою він може сісти на 5 років. Більше того, якщо його вина буде визнана офіційно, громада Ланівців має всі юридичні підстави стягнути з нього компенсацію за знищену екологію регіону.

Таким чином, вихід мешканців Ланівців та близьких сіл – звернення до Президента України та Верховної Ради з вимогою визнати цю територію зоною екологічного лиха та готувати позови з вимогою компенсувати винуватцем трагедії завданої шкоди їх життю та здоров’ю. У свою чергу, правоохоронні органи мають зупинити незаконний бізнес та покарати його організатора. Так твердить закон і так має бути. У цьому ланівчанам готові допомогти екологи.

Нагадаємо, нещодавно з великим пафосом у кращих радянських традиціях Івана Чайківського обрали головою Тернопільської обласної організації Аграрної партії України та ввели його керівних центральних органів партії. Так, одним з лідерів Аграрної партії, де у програмних засадах передбачено пріоритетність екологічної безпеки держави та людей, став екологічний злочинець.

6 comments

 1. Алекс

  Який ДЕБІЛ пише ці статті? Ви хоть підписуйте їх щоб люди знали своїх “хероїв”. У вас в Ланівцях одна свиноферма на цілу планету? Ніхто і ніде більше свиней не тримає? Давайте кожен свинокомплекс світу будемо визнавати зоною “ядерного” відчуження. Може нехай жителі Ланівців назавжди відмовляться від свинини щоб врятувати світ.
  Автор взагалі має поняття як будуються лагуни, яке покриття в них застосовується, як потім використовується гній з них? А де інформація скільки в Лановецькому районі працює заводів, виробництв, ферм? Скільки податків в районний, державний бюджет заплачено? Скільки нових робочих місць створено? Які зарплати в людей? Який висновок має бути з цієї статті, що автор пропонує – закриємо все виробництво в світі (будь-яке виробництво має певні шкідливі наслідки на екологію планети), а далі що ???
  До речі, прохання опублікува ті висновки лікарів про дітей та онкозахворювання та екологів на які ссилається аффффтор.

 2. Молотків

  Судячи із статті один свинокомплекс наніс більше шкоди Ланівцям, ніж вибух ЧАЕС)))). Хто повірить у написану нісенітницю без жодного доказу? Особливо вражають такі словесні конструкції як: “За висновками лікарів, у Ланівцях жінки не можуть виношувати дітей, а кількість онкозахворювань зросло майже на чверть”. Будь ласка, хоча б один висновок в студію… Особисто бачив учора в місті декілька (!!!) вагітних жінок, тепер шкодую, що не сфотографував )))))).
  Можна було б і повірити у написане, якби не одне “але”… – Партія!
  Тепер зрозуміло з яким піддекстом написана стаття ))))). Вибори ще не призначені, а політична боротьба вже розпочалась, і судячи з опусу, автори непогано заробили… Шкода, що честі, правди, об’єктивності “служителі пера” так і не навчилися!!! Ганьба!

 3. остап

  Цікаво скільки платить Чайківський своїм посіпакам, що їм гній перестав смердіти гноєм, а здоров”я стало дешевше ніж робоче місце? Хто цей Алекс з Молотковим, які пишуть однотипні істеричні коментарі під гаслом “Хай живе наш дорогий друг і товариш Іван Адамович разом з усім, що він продукує – гноївкою і феодальною зневагою до людей !” І саме цікаве – чи платять податки із грошей, що виплачують Алексу та Молоткову на так званому створеному для нихз робочому місці . А щодо партії – і Аграрна партія втратить рейтинг, якщо буде підзбирувати партійних прихвостнів Януковича до своїх лав, головне, щоб люди на виборах НЕ ВТРАТИЛИ НЮХ І НЕ ПРОДАЛИСЯ, як прихвостні феодала Чайківського.

 4. Справедливість

  Остап, а ти не втратив НЮХ? Остап, а ти чий прихвостень феодала Гасюка чи Барни, чи обох разом взятих? А за скільки продався Остап? І про які вибори йде мова? Остап, ти відстав від життя, всі вибори пройшли, а слідуючі ще не скоро.
  Насправді, давно спостерігаю за всім цим, що відбувається і нагадує все це мені москальську, а точніше радянську пропаганду, що у всіх бідах хтось винен, тільки не я. Але ми ЩИРІ українці і пішли ще далі, удосконаливши технології пропаганди і гонимо регіонала Чайківського. А давайте подивимось, хто в Ланівцях був у регіонах і де вони зараз? Найгірше в цій ситуації те що, більшість людей незадумуючись вірить в те, що їм говорять. Так, запах був, але його почали ліквідовувати і як мені відомо – успішно. Але це не сподобалось твоїм курваторам, так Остап?, і була дана команда йти до кінця. Але тут постає питання, який кінець буде?, хто в цій ситуації виграє? Якщо мені скажуть, що люди, то я зразу відповім – людей в сліпу використовують. А якби було бажання знайти компроміс, його знайшли б, але курваторам було не вигідно його шукати. І останнє, “патріот Остап” ти цих людей немаєш жодного морального права обзивати прихвостнями і посіпаками, які працюють чесно і отримують зарплату, можливо єдину в сім”ї і на неї живуть, ти не вказуй що вони мають робити, тому що в наших “процвітаючих” Ланівцях роботи немає, особливо такої за яку б гідно платили. І ще одне, Чайківський в своєму житті багато чого добився, а ти Остап напевно як був нездарою і ледаром то так і лишися, а якщо це не так то зроби краще, створи робочі місця, докажи що ти не трутень. Можеш не напрягатись і не відповідати, краще вивчи досвід інших країн як люди співіснують з свинями і як вони “ВТРАТИЛИ СВОЄ ЗДОРОВ”Я”.

 5. небайдужа

  Мешканці міста хочуть одного, щоб Чайківський зі своїми свинями пішов Геть! Виробництво порушує всі норми і збудоване на недозволеній території. Ланівці розташовані на трьох річках і тепер сморід розтікається усім містом. Про що тут говорити? Чайківський забруднив і спаскудив містечко своїм смородом. Ніякої користі Ланівці від цього свинопаса не побачили. Зруйнування і без того неідеальної екології – його ручок справа.

 6. гонта

  От і нові прокурори народного розливу появилися особливо “ядовиті”. На любі замовлення строк дають, статтю кримінальну ліплять, як в старі добрі часи. Хибною дорогою ідете товариші разом із спілкою “екологічник диваків”. Зона екологічного лиха у ваших головах вже давно прогресує і кінця краю їй немає. Свинарство бачите їм поперек горла стоїть. А відколи така ненависть? Після благословення 40 СРІБНИКАМИ ВІД ГАСЮКА..
  Р.S Цікаво чи наші писаки на Великдень їстимуть ковбаску із шинкою. ЧИ НЕ ЗАШКОДИТЬ БУВА ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ТРАДИЦІЯ споживання м’ясного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.