Лідер Аграрної партії на Тернопільщині сяде на 5 років за екологічні злочини?

Поділитися

IMG_6972Генеральний директор корпорації «Агропродсервіс» Івана Чайківський може опинитися за гратами, а місто Ланівці з прилеглими околицями може бути визнано зоною екологічного лиха.

Саме таким сценарієм може завершитися майже 6 літня боротьба громади Ланівців з «свинячим бароном», який знищив екологію не лише міста, а й цілого екологічного району басейну річки Горинь. Виною цьому незаконні свинячі ферми та розплідники, які діють без належних дозволів та екологічного супроводження.

Про готовність провести відповідний юридичний аудит екологічних злочинів Івана Чайківського нещодавно навіть заявила Всеукраїнська громадська організація «Спілка екологічних аудиторів України».

Екологи і місцеві мешканці вже дійшли до спільного висновку, що Ланівці та прилеглі села мають бути визнанні зоною екологічного лиха. Як стверджують екологи, у громади Ланівців забрали гарантоване статтею 50 Конституції України право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Якщо ця територія буде визнана зоною екологічного лиха, місцеві мешканці отримують право на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Більше того, Генпрокуратура, СБУ та Національна поліція автоматично мають відкрити впровадження та розслідувати факт злочинних дій, що призвели до екологічного лиха.

Лише побіжне опитування місцевих мешканців показало, що екологічна ситуація катастрофічна. Свиноферма Івана Чайківського спускає гній просто у річку Жирак, яка несе нечистоти у два місцеві ставки і у річку Горинь, яка є притокою сумнозвісної Прип’яті. У місцевій річці та ставках вже не можна купатися. Також багато людей нарікають на нестерпний запах, який поширюється на десяток навколишніх сіл, адже до найближчого подвір’я від однієї із свиноферм – приблизно 50 метрів. Але гній та запах – найменше зло, яке приніс у Ланівці Іван Чайківський. У регіоналі критична ситуація з аміаком, який виділяється з відходів виробництва та з незаконних могильників свиней. Він проникає у землю, воду і забруднює повітря. За висновками лікарів, у Ланівцях жінки не можуть виношувати дітей, а кількість онкозахворювань зросло майже на чверть.

Таким чином, діяльність компанії корпорації «Агропродсервіс» та її гендиректора Івана Чайківського у Ланівцях підпадає під дію Кримінального кодексу України, а саме аж ВОСЬМИ його статей:

– забруднення або псування земель (стаття 239);
– порушення правил охорони надр (стаття 240);
– забруднення атмосферного повітря (стаття 241);
– порушення правил охорони вод (стаття 242);
– порушення законодавства про захист рослин (стаття 247);
– порушення ветеринарних правил (стаття 251);
– проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля (стаття 253);
– безгосподарське використання земель (стаття 254).

Відповідно до української юридичної системи, яка не дозволяє сумувати покарання за різними статтями, Івану Чайківському «світить» покарання за найбільш резонансною статтею 239, за якою він може сісти на 5 років. Більше того, якщо його вина буде визнана офіційно, громада Ланівців має всі юридичні підстави стягнути з нього компенсацію за знищену екологію регіону.

Таким чином, вихід мешканців Ланівців та близьких сіл – звернення до Президента України та Верховної Ради з вимогою визнати цю територію зоною екологічного лиха та готувати позови з вимогою компенсувати винуватцем трагедії завданої шкоди їх життю та здоров’ю. У свою чергу, правоохоронні органи мають зупинити незаконний бізнес та покарати його організатора. Так твердить закон і так має бути. У цьому ланівчанам готові допомогти екологи.

Нагадаємо, нещодавно з великим пафосом у кращих радянських традиціях Івана Чайківського обрали головою Тернопільської обласної організації Аграрної партії України та ввели його керівних центральних органів партії. Так, одним з лідерів Аграрної партії, де у програмних засадах передбачено пріоритетність екологічної безпеки держави та людей, став екологічний злочинець.

Поліцейські затримали любителя дармового ремонтно-будівельного обладнання

Презентація нетипового роману в Тернополі