***
У XY сторіччі острів був центром формування протидії Польщі з боку українських козаків.
Яскравою перлиною вітчизняної природи є унікальний за своєю природою біосферний заповідник Асканія Нова – одне з семи природних чудес світу , що входить до сотні найбільш відомих заповідних територій планети. Тут розташовані один з найбільших на півдні України штучно вирощених лісів та ботанічний сад – понад 400 видів квітів і трав (тюльпани, гіацинти, жовтці, іриси, гвоздики, ромашки, ковила, полин і т. д.), 150 видів чагарників і дерев (кримська сосна, ялівець, колоновидний і пірамідальний дуб). Серед тваринного світу – зебри, африканські та індійські антилопи, південноамериканські верблюди, олені, американські бізони, лами, шотландські поні, коні Пржевальського (тарпани), сайгаки і т. д. На території заповідника гніздяться білі і чорні лебеді, лебеді-кликуни, журавлі, куріпки, жайворонки, дрохви, фламінго (фото 3-4).
Одне зі здавна облюбовані альпіністами природних чудес – прямовисні Гранітні скелі Побужжя (Північний-Захід Миколаївської області). Це – одна з найдавніших ділянок суші Євразії, що не поринала в морські глибини вже впродовж 60 млн. років. Величні гранітні скелі подекуди сягають до 50 метрів у висоту і прекрасно підходять для тренувань спортсменів-скелелазів. (фото 7 – 8).
У сивих Карпатах з давніх давен милують око велична Говерла та Чорногірський хребет. Говерла є найбільшою горою і найвищою точкою України ( 2061 м)., розташована на хребті Чорногора на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей. Вершина Говерли більшу частину часу в снігу, часто він лежить там навіть посеред літа.
Тут є невеликий плаский майданчик, що дає можливість помилуватися навколишніми панорамами Карпат в радіусі 360°. З гори гарно проглядається увесь Чорногорський хребет, а
Найбільше і красиве озеро в Карпатах – багате на форель високогірне озеро Синєвір . Розмір озера змінюється в залежності від кількості опадів. Середня площа – 4-5 га, глибина – 8-10 м. Найглибша точка – 22 м. Вода дуже чиста, здається яскраво- блакитною. . Поблизу цієї водойми нині діє єдиний в Україні центр реабілітації бурих ведмедів
Тут-таки, у глибокій ущелині річки Пилипець на північних схилах гірського масиву полонини Боржава клекоче мальовничий водоспад Шиліт. Його перламутрові струмені зриваються з 14-метрової висоти декількома каскадами і розсіюються міріадною хмарою крапель. (фото 13-14).
На прадавніх лісових галявинах сусідньої Волині розлилися Шацькі озера – група з понад 30 унікальних надвичайно цілющих водойм. Найбільша з них – Світязь.
Затамувати подих від захвату змушує краса Оптимістичної печери, що на Тернопільщині. Це найдовша в світі гіпсова печера.
Пам’ятник природи та археології національного значення, що не має аналогів в Європі – Урицькі скелі на Львівщині. Серед лісової гущавини височать величні обривисті хмарочоси, 50 метрів заввишки. Урицькі скелі входять в історико-ландшафтний комплекс “Тустань” в складі національного природного парку “Сколівські Бескиди” і складаються з семи груп скель: Камінь,
Більш як два століття милує око унікальна рослинність дендрологічного парку «Олександрія» на Київщині . Це найбільший дендропарк України , його – площа сягає більш як 400 га. Саме «Олександрія» має найбільшу серед парків і садів України колекцію рослин – понад 2500 видів, сортів та форм; Діброва парку є найбільшою старовіковою дібровою України (середній вік дубів – 200 років). Велика галявина (композиційне ядро парку) є рекордсменом за кількістю рослин, що зростають на обмеженій площі – 170 видів на 10 га. На території парку можна знайти найстаріші в Україні тюльпанове дерево та сосну (фото 21-22).
Справжніми перлинами Мальовничої України є її чудеса рукотворні . Так само давній і не менш багатий на природну красу і ландшафтний парк «Софіївка», що неподалік від Умані. Софіївку заснував в 1796 році власник Умані, польський магнат Станіслав Потоцький на честь своєї дружини Софії Нині це – одне з найкрасивіших рукотворних чудес України.
Велич нашої славної історії бережуть середньовічні замки – визнані пам`ятки світової архітектури.
Хотинський замок нині приймає середньовічні фестивалі, там часто знімають кіно. Тисячі туристів щорічно відвідують Хотинський замок. Це одне із семи чудес України, його щорічно відвідують тисячі туристів з усього світу. . Будівництво кам’яних укріплень Хотина пов’язують з Галицько-Волинським князівством і з ім’ям Данила Галицького (фото 27).
І кожен з них по-своєму унікальний і особливий.
У розповіді про окраси нашої землі не можна не згадати й про українські міста. Особливої уваги варті Чернівці (фото 31-33) та Львів (фото 34-36) , вони по праву вважаються перлинами Західної архітектури.
З прадавніх часів однією з туристичних візитівок столиці України є Києво-Печерська Лавра – місце релігійного паломництва православних християн усього світу. Це ,передусім, золотоголовий Успенський собор, знаменита лаврська Дзвіниця, яку видно далеко навкруги, а ще – кількадесят гектарів Монастирсько-музейних комплексів, на схилах Дніпра. (фото 43-47).
Маріїнський палац, легендарний Андрїївський узвіз та однойменна Церква, славетний Хрещатик, древні Золоті ворота та архітектурні вишуки старого Подолу вкупі з супервисотними новобудовами центральної частини міста (Парус та Гулівер) – все це по праву є справжніми шедеврами древньої та водночас вічно молодої столиці України (фото 48-55).