День Перемоги у Теребовлі: “Ніхто не забутий, ніщо не забуте”

Поділитися

8a3-HEe6sqMТакі слова вималювані золотою фарбою при вході на військовий меморіал Теребовлянського кладовища.
Однак, чомусь, дуже швидко все забулося. Я не хочу подавати з політичних позицій історію Другої світової війни, та ставити під сумнів питання перемоги. Оскільки, оцінюючи кількість жертв і втрат, “перемога” ставиться під сумнів. Але “9 травня” це свято завершення найжахливішої за всю історію кропролиткої бійні. В цій війні загинуло чимало наших земляків з Теребовлянщинни, які по власному чи не по власному бажанню вступали до лав Червоної армії, загонів УПА-Захід, чи СС Галичини. І в сьогоднішній день, 9 травня, слід вшанувати всіх хто загинув, хто поклав життя за наше з вами майбутнє.
Але на жаль, у Теребовлі цього зроблено не було. Місцева влада, не спромоглася навіть прибрати могили солдат,що загинули. Попри могильні плити меморіалу проросли бур’яни, кожна плита у болоті і смітті. Біля пам’ятника “Борцями за волю України” купи сміття. Я вже не говорю про реставрацію плит, про те що імена і прізвища не видно на затертому брудному граніті.
А найцікавіше те, що представники влади організували у п’ятницю 6 травня поминальну ходу до меморіалу, Скажіть будь ласка шановний Сергій Іванович, ви не бачили в якому стані меморіал? Ви показово несли вінок, щоб всі бачили вашу громадянську позицію, а відправити працівників кладовища на прибирання меморіалу не можете? Крім того військовий комісар Кравець Олександр Юрійович, не доклав жодних зусиль до наведення порядку на могилах військових, а це ж його прямий військовий обов’язок!
Все з вами ясно, піар дорожче всього. Вся міська рада славетного міста Теребовля, всім вам ГАНЬБА!
Наступне, що варто згадати, вчора 8 травня, у нашому славному місті, міською радою було проведено чудовий концерт в честь дня матері, сьогодні зранку, 9 травня, йдучи на кладовище, в парку князя Василька, мною було зафіксовано таку картину (див.фото). Невже важко після свята було прибрати гори сміття? Тим більше в день 9 травня.
В обід, я взяв відро, щітку і тряпку, і відправився виконувати роботу нашої влади. Мною було помито всі надгробки солдатів та вирвано бур’яни.
Ви би бачили сльози бабусь, які приходять на такі занедбані могили своїх родичів, друзів близьких.
Шановний міський голова міста Теребовлі, військовий комісар, і вся ваша команда, незважаючи на все те, що ви зробили для міста(а зробили ви справді багато), я оголошую вам ГАНЬБУ, адже один раз в рік можна навести порядок на могилах тих людей, які віддали за нас з вами життя!

Олександр Титжинський

jy1jG4wiyaE n7EWPXFhhLs -XjoGSaL5OA ZWyEbo9BLms DPm9r1wygH0

Олегу Селецькому – ізоляцію від суспільства

Мамине серце