Дністер? А може Вольта?

Поділитися

collage_photocatВ інтерв’ю, яке дав голова ОДА С. Барна після повернення з Австралії, прозвучала фраза: “В Австралії ми довели, що Україна не Буркіна-Фассо” ( див. “НОВА Тернопільська газета”, 3 грудня 2015 року).
Що це б означало? В чому тут загадка? Тож, треба було так далеко летіти, щоб зрозуміти, що Україна не Буркіна-Фассо.
Постає багато питань, чому ж вибрано цю західноафриканську країну, а не, для прикладу, Папуа-Нову Гвінею (ближче до Австралії).
Видно довгий переліт так вплинув на голову ОДА, що він мав можливість думати про Україну і почав говорити якось утаємничено, майже притчами.
На перший погляд зрозуміло, що Україна не Буркіна-Фассо, але це на перший погляд.
І все-таки, чому Буркіна-Фассо? Гляньмо на проблему ширше. Пан Барна за своїм світоглядом “західник”, тому взяв для порівняння західну країну ( не міг же взяти для порівняння якусь західноєвропейську країну чи країну із західної півкулі) і вибрав відсталу західноафриканську країну. Тут уже можна порівнювати.
Перша різниця вже у назві. Буркіна-Фассо перекладається як “Земля Чесних Людей”. Чи всі буркінійці чесні люди, нам не відомо. Ще одна різниця. Гімн цієї країни має назву – “Одна єдина ніч”. Різниця лише в тому, що Україна – християнська країна, а значна частина населення Буркіна – Фассо (до 40 відсотків) – мусульмани. Україна-морська країна, а Буркіна-Фассо не має виходу до моря.
То, напевно, не треба було летіти аж до Австралії, щоб зрозуміти таку просту істину, що Україна не Буркіна-Фассо.
Видно причина цього слогана “Україна не Буркіна-Фассо” у чомусь іншому, бо дуже багато спільного є між цими країнами. На жаль, Україна наближається до Буркіна- Фассо за своїм економічним станом, в Україні низький рівень життя, найнижча зарплата на континенті. Це є спільним для обох країн.
То в чому суть різниці між Україною та Буркіна-Фассо?
Відповідь на це запитання прийшла недавно і то несподівано. Різниця між цими країнами – у воді й енергетиці. “Мудреці і старці” з тернопільського босотного політикуму дуже полюбили воду, напевно згадали радянську речівку “Сонце, повітря і вода – наші найкращі друзі” ( в оригіналі “Солнце, воздух и вода – наши лучшие друзья”). Вирішили будувати гідроелектростанції на Дністрі і до цього питання можуть повернутися на черговій сесії облради (до речі, палким прихильником такого будівництва є старший брат голови ОДА – Олег, який 24 грудня минулого року на 45 пленарному засіданні Верховної ради України закликав “всім миром починати розбудову, відновлення гідроенергетики, зокрема на каскадах малих річок”). Ми порадимо їм залишити Дністер у спокої, а зібрати тернопільських гідроенергетиків на чолі з Олегом Барною і відправити в Буркіна-Фассо будувати гідроелектростанції на ріках Біла і Чорна Вольта, які потужніші за Дністер. І свою енергію використають і побудують гідроелектростанції. Бо Буркіна-Фассо має потребу в електроенергії, а Україна експортує її до європейських країн. Ось в тому і суть фрази “Україна не Буркіна-Фассо”.
А голові ОДА порадимо ще раз виїхати в якусь далеку країну, щоб зрозуміти суть сентенції німецького філософа Канта “Люди, які виконують волю іншої людини, не мають права на політичну діяльність”.

ОЛЕКСА ДІДИК, спеціально для інтернет-газети “Про все

За минулу добу з двоє українських військових підірвались на міні

На масиві “Дружба” не розминулися два “Шевроле”