Не так давно ВО “Автомайдан” знайшов на околицях Тернополя підпільну віллу заступника обласного прокурора Івана Антюка.
Опісля активісти вирішили зайнятися “люстрацією” і його кума – прокурора Тернополя Віталія Сідорова.
Свого часу Іван Антюк працював першим заступником у Сідорова. Із приходом на посаду прокурора області Юрія Гулкевича, Сідоров доклав усіх зусиль, щоби його кум пішов на підвищення. Навіть після кадрової ротації верхівки обласної прокуратури тандем Сідоров-Антюк втримав свої позиції.
Як пригадують “автомайданівці”, Віталій Сідоров відзначився в часи Революції Гідності тим, що оскаржував безневинні рішення Тернопільської міської ради про вивішування прапорів Європейського союзу чи перейменування майдану Мистецтв у площу Героїв Небесної сотні.
Успішно тоді уникнувши люстрації, перед Сідоровим минулого року постала нова загроза – завдяки реформі органів прокуратури на його посаду було оголошено конкурс.
Це тільки тепер всі визнають, що реформа прокуратури була провальною, адже конкурс на посади виграли не нові обличчя, а ті самі “недолюстровані” правоохоронці. Однак на той час Сідорову не було нічого про це відомо.
Козирною картою, яка врятувала прокурора від безробіття, стала його дружина Ірина, яка є не менш одіозною. За свідченнями чисельних публікацій, Ірина Сідорова своїм успіхам у юридичних справах завдячує саме наявності впливового чоловіка.
Судячи з біографії Сідорова, він 5 років очолював прокуратуру Кременецького району (з 2004-го по березень 2009 року). Опісля рік часу пробув у обласній прокуратурі. Згодом ще рік обіймав посаду прокурора Шумського району. У 2011 році вдруге повернувся у Кременець прокурором району. Із січня 2013 року – прокурор м. Тернополя.
Напевне, дуже важко стати успішним адвокатом у райцентрі, коли твій чоловік – прокурор цілого району.
Отож, амбіційна жінка, успішний на Кременеччині адвокат вирішила балотуватися восени у тамтешню міськраду від провладної партії БПП і виграла вибори. Через півтора місяця її чоловік з далеко не найкращими результатами тестувань раптово виграє конкурс на посаду прокурора Тернополя і залишається у своєму кріслі. Як виявляється, він начебто успішно пройшов співбесіду, яка й визначила остаточний результат конкурсу. Знаково, що більшість членів комісії, яка проводила співбесіду, складається із тих же партійців БПП.
Аналізуючи декларацію Сідорових за минулий рік, “автомайданівці” знайшли ряд невідповідностей.
Зокрема, у декларації за 2013 рік вказано, що Віталій Михайлович володів автомобілем Audi-А6, у 2014-ому цей транспортний засіб зник із декларації прокурора, а у 2015-ому з’явився у власності членів його родини. Де машина перебувала у 2014 році – невідомо, така собі “машина–фантом”, яка то з’являється, то зникає із декларації Сідорова.
Стосовно нерухомого майна, Віталій Михайлович є менш заможним, аніж його кум Антюк, адже має квартиру в м. Кременець площею 52,9 м2, проте проживає уже три роки поспіль (відколи очолив прокуратуру Тернополя) в будинку, який перебуває в користуванні – площею 264,1 м2. Згідно декларації, Сідоров витрачає на оренду такого будинку від 60% свого доходу.
А ще в декларації прокурора не відображено домоволодіння у м. Кременець, що відповідно до відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно належить Ірині Сідоровій з 2004 року. Хоча раніше Віталій Михайлович в одному з інтерв’ю сам зізнався, що його сім’я мешкає у власному будинку в Кременці, добудуваної до старої хати, яку Ірині подарували її батьки.
Таким чином головний прокурор Тернополя нехтує процедурою заповнення декларації так само, як і його колеги з області, чим порушує присягу прокурора, визначену ст. 36 ЗУ “Про прокуратуру” в частині неухильного дотримання Конституції та Законів України, за що, вважають активісти, він повинен бути звільнений з органів прокуратури.