111

banderaФракції Верховної Ради України, окрім «Опозиційного блоку» та «Відродження», підписали звернення до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з вимогою підняти вирішення питання щодо актів вандалізму, що відбулися 10 та 12 липня цього року в Мюнхені на могилах Степана Бандери, Ярослава Стецька та невідомих українських борців за волю України, на рівень урядів України та ФРН.

«За останні 2 роки подібні акти стали систематичними, а відповідних адекватних заходів з боку німецької влади не було вжито, розслідування не доведені до логічного завершення. Тому українські народні депутати вимагають підняти це питання на рівень урядів України та Німеччини. Ми також вимагаємо звернутися до керівництва Німеччини із закликом взяти справу під особистий контроль міністра внутрішніх справ Німеччини», – зазначає Олег Медуниця, ініціатор даного листа.

Міністру закордонних справ України

Клімкіну П.А.

Шановний пане Міністре!

10 та 12 липня 2016 року в Мюнхені, Федеративна Республіка Німеччина, відбувся ряд актів вандалізму по відношенню до могил провідних діячів українського національно-визвольного руху 20 століття – Степана Бандери та Ярослава Стецька, а також могил невідомих українських борців за волю України.
Оскільки за останні 2 роки такі акти стали систематичними, адекватних заходів із запобігання подібних випадків вжити не було, а розслідування з боку німецької влади по жодному з випадків так і не було доведено до логічного завершення, вважаю за потрібне підняти це питання на рівень урядів України та ФРН та звернутися до керівництва Німеччини із закликом взяти справу під особистий контроль міністра внутрішніх справ ФРН.
Також прошу зовнішньополітичне відомство України та Вас особисто донести до німецького уряду позицію українців, які вважають боротьбу з національною пам’ятю неприпустимою для цивілізованого суспільства, а отже такою, яку можна прирівняти до актів тероризму, що саме по собі вимагає застосування відповідних заходів.

1 comment

 1. Aleks

  Bитяг з відповіді на запит Антифашистського комітету України до СБУ України (№24/1-3044 від 27 листопада 2008 р.):
  “Як вбачається із архівних документів НКВД-МГБ-КГБ-УРСР, за 1944-1953 роки, тобто до моменту повної ліквідації націоналістичного підпілля і його озброєних формувань, учасниками ОУН-УПА в західних областях України здійснено:
  терористичних актів 4907
  диверсійних 195
  нападів та роззброєнь груп охорони
  громадського порядку 457
  нападів та підпалів колгоспів,
  радгоспів, МТС 325
  нападів на сільради і клуби 320
  озброєних пограбувань 359
  інших відповідних проявів 1126
  В результаті цих акцій було вбито або забрано в ліс бойовиками ОУН-УПА 2662 працівника радянсько-партійного автиву, 582 голови сільських Рад, 262 голови колгоспів, 446 колгоспників, 829 працівників держбезпеки, 473 працівники міліції, 1525 бійців груп охорони громадського порядку, 187 військовослужбовців, 933 службовців, 12839 інших громадян. Всього загинуло 22430 чоловік.” (Арх. спр. №372, т. 100, арк. 109-111).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.