Продаєте товар через мережу, пам’ятайте, ви в зоні ризику, адже шахраї, надсилаючи фальшиві смс-повідомлення про перерахування на ваш рахунок коштів, забирають товар.
Залишився без дорогого телефону та грошей 24-річний житель Тернополя. Юнак на одному з сайтів розмістив оголошення про продаж мобільного. Через деякий час йому зателефонував невідомий чоловік і сказав, що готовий придбати дану річ.
Продавець та покупець домовилися про зустріч під час якої чоловік запевнив, що купує телефон, а кошти за нього тернополянину надійдуть на картку. Смс-повідомлення дійсно підтвердило, що чотири з половиною тисячі гривень перечислені, тож хлопець віддав товар. Та коли пішов до банкомату знімати готівку, зрозумів, що його надурили.
Правоохоронці вкотре роз’яснюють суть афери: для махінацій зловмисники використовують “І – бокси” або банківські картки. Пройдисвіти дійсно кидають гроші на вказаний рахунок, але після того, як спільник забирає товар, гроші щезають. Шахрай відміняє попередню операцію з переведення коштів ще до того, як продавець дістанеться до банкомату. Іноді злодії кидають своїм жертвам фальшиві повідомлення з номерів, які, на перший погляд, схожі на ті, що присилає банк.
Поліцейські просять людей бути обережними. Якщо зустрічаєтеся з покупцем,
то вимагайте розрахунок готівкою, або ж разом йдіть до банкомату і перевіряйте наявність коштів на рахунку. Лише після того віддавайте товар. Не вірте смс-повідомленням та іншим оповіщенням, які надходять на телефон, повідомили “Про все” у секторі комунікації ГУНП в Тернопільській області