Зелена Польща та не зелений Тернопіль

Поділитися

Черговий раз на запрошення друзів був у Польщі. Відвідали Перемишль, Жешув, Краків, Ченстохово, Зеверьце, Клобуцьк. Ця подорож склала більше 600 км.
Не вільно, коли подорожую, роблю порівняння стану територій (У екологічному розумінні) з Тернополем, Тернопіллям та Україною в цілому.
Про що ідеться мова? Офіційно озеленення території Польщі станом на 2015 рік складало 30,8% , України 15,9%, Тернопільської області 14%, Тернополі 17%.
Коли Польща відійшла від впливу радянського союзу перед вступом до Євросоюзу вона мала рівень озеленення менше 20%.
Де б ти не був у Польщі, незалежно чи то є маленьке містечко, чи велике ти усюди бачиш тисячі посаджених молодих дерев. Парки і сквери переходять одне у друге складаючи суцільні зелени коридори оснащені місцями відпочинку.
Ні де у Європі я не бачив забудов у парках чи біля парків. У центральних частинах міст немає будівельних кранів. Це усе за для збереження гармонії та здорового життєвого середовища.
Також неможливо побачити щоб на існуючий газон поставили павільйон чи замостили щитами під пивнушку, як у Тернополі.
Для свідомості Європейців це абсолютно дики речі.
На справді реальний стан озеленення територій Польщі на багато більше ніж свідчить статистика. На моє відчуття вона більше у 3 -5 разів від нашої. Усі подвір’я є зеленим оазисом із своїм ландшафтним дизайном. Там практично немає подвір замощених бруківкою. Усі заклади комерційні, соціальні мають біля себе клумби, маленькі газони. Усе це створює відчуття комфорту та гармонії.
У наслідок того там інша екологічна ситуація. Відчуваєш чисте повітря, бачиш річки у яких є риба та раки. Там значно більше пташок.
Територія, яку ми проїхали практично у такий же кліматичної зоні, але я не побачив що там всихають річки та ставки. Немає катастрофи як в нас з питною водою, тому що величезні зелені площі тримають вологу.
Після цього всього важко назвати Тернопіль Європейським містом, де влада котрий рік поспіль успішно бореться за право забудовувати парки та сквери, і не може зупинитися.
Я собі задавав питання чому поляки так люблять квіти, дерева, чому до цього ставляться так відповідально?
Справа ні у тому що поляки люблять квіти та зелені насадження, справа у тому що ПОЛЯКИ люблять свою землю, оберігають її та прикрашають.
А що робимо ми? За роки незалежності ми знищили усе що можливо. Вирубали тисячі гектарів лісу, парків і продовжуємо рубати, засмітили десятки тисяч гектарів землі. Колись живі річки перетворили у мертві, отруйні стоки.
Слід зауважити, шкода, що наша «еліта» реалізує свою самодостатність у кількості маєтків, ресторанів, магазинів, крутих авто та накопичені міліонів, та не звертає увагу на таки речі.
Тому в нас будуються будинки та мікрорайони з мертвим середовищем, площі закатані у плитку чи бетон, забудовуються парки, сквери.
Складається враження що суспільство поділилося на дві частини- перша то ті хто дорвався до можливості збагачення, а друга це ті яких вичавлюють перші до знищення.
Питання до перших – чи ви є Українці? Як що Українці то у чому ваша сутність?
Багато ще можна говорити. Нам треба усім усвідомити, як що ми не створимо нашу країну спільними зусиллями ми тут не будемо потрібні, ні бідні ні багаті.
І на останок – не може бути здорового суспільства на територіях де хвора ПРИРОДА. Бережіть УКРАЇНУ
З повагою,
Голова ГО «ЕКОАЛЬЯНС» О. ФІЛЬ
25.09. 2016р

Як один екскаватор роками підпільно працює у декількох нелегальних кар’єрах?

Нетверезий водій намагався втекти від патрульних