decentralizacia

За участі керівництва Уряду та представників міжнародних партнерів України у столиці відбулася церемонія відкриття програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Володимир Гройсман привітав 25 громад зі стартом програми DOBRE

Шляхом технічної та фінансової підтримки DOBRE створить умови у 75 Об`єднаних Територіальних Громадах (ОТГ) для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та доручення громадян до розбудови своїх громад. Програма, бюджет якої складає 50 мільйонів доларів, триватиме 5 років. “Те, що відбулося за ці декілька років, може бути гарним прикладом того, як держава передає повноваження, які ви можете використовувати, щоб працювати на тих, хто вас обирає, робити свою роботу якісно і найголовніше, на що ми з вами покликані, – створити систему якісних послуг на місцевому рівні”, – сказав Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман, звертаючись до представників ОТГ в Українському домі.
Він зазначив, що завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети, порівняно з минулим роком, зросли на 34 млрд грн, тобто приблизно на 50%. Другий рік поспіль в Україні існують й інші інструменти стимулювання регіонального розвитку: кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток і субвенція на підтримку ОТГ на суму 1 млрд грн. За словами Гройсмана, на наступний рік Уряд передбачає її збільшення до 1,5 млрд грн.
Також Прем`єр високо оцінив підтримку децентралізації міжнародними партнерами України, “які побудували справжнє місцеве самоврядування у своїх країнах, знають, що Україна йде абсолютно правильним шляхом”. “На цьому шляху нас чекає успіх. Але цей успіх потребує лідерства”, – наголосив очільник Уряду. Посол США в Україні Марі Йованович зазначила, що покладає великі надії на можливість обміну досвідом та навчання представників ОТГ в рамках програми DOBRE . На її думку, вагому роль у активізації децентралізації відіграла велика публічна підтримка цієї реформи. “Ви відкриті реформам. USAID та інші міжнародні донори довіряють Україні”, – сказала Йованович.
Про те, що сильні громади здатні об ` єднати країну говорив Геннадій Зубко. Віце-прем`єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства також акцентував увагу на важливості ухвалення законодавчою бази, необхідної для активізації децентралізації. За його словами, 11 законопроектів, які нині розглядає Парламент, мають посилити реформу.
Президент та виконавчий директор Глобал Комьюнітіс Девід Вайс розповів, що допомагаючи розбудові ефективного місцевого самоврядування в багатьох країнах світу, він, однак, ніде не бачив такого визнання переваг децентралізації і такої підтримки реформи від центральної влади, як в Україні. Своєю чергою директор DOBRE Беррі Рід повідомив, що кількість поданих на проект заявок перевершила усі сподівання. Загалом, подалися 62 громади. Пан Рід висловив сподівання, що громади, які не потрапили до нинішнього проекту, зможуть підготуватися і взяти участь у наступних.

Щасливчики:

Байковецька сільська громада Тернопільської області
Апостолівська міська громада Дніпропетровської області
Мереф’янська міська громада Харківської області
Бобринецька міська громада Кіровоградської області
Баштанська міська громада Миколаївської області
Покровська селищна громада Дніпропетровської області
Слобожанська селищна громада Дніпропетровської області
Царичанська селищна громада Дніпропетровської області
Печеніжинська селищна громада Івано-Франківської області
Роганська селищна громада Харківської області
Асканія-Нова селищна громада Херсонської області
Олександрівська селищна громада Миколаївської області
Гусятинська селищна громада Тернопільської області
Заводська селищна громада Тернопільської області
Микулинецька селищна громада Тернопільської області
Скала-Подільська селищна громада Тернопільської області
Могилівська сільська громада Дніпропетровської області
Новоолександрівська сільська громада Дніпропетровської області
Білоберізька сільська громада Івано-Франківської області
Старобогородчанська сільська громада Івано-Франківської області
Верхнянська сільська громада Івано-Франківської області
Музиківська сільська громада Херсонської області
Кочубеївська сільська громада Херсонської області
Прибужанівська сільська громада Миколаївської області
Іванівська сільська громада Тернопільської області

3 comments

  1. Михайло

    Було б ДОБРЕ, якби той пан Рід ще й десяток тямущих людей сюди направив, до Скала-Подільської громади, то може б і державні кошти навчив рахувати і берегти кожну копійочку, на діло її пускати, з вигодою для громад, а не “освоювати” в власні кармани, розводити корупцію в сільраді і поза нею, тільки на словах обіцяти щось тим знедоленим людям, а насправді за рік часу – нічого не зробити. Яка співпраця з цими громадами може бути, як сьогодні, 11-го листопада, а звіту про виконання бюджету ще за 9 міс. не оприлюднено, як адміністратор веб-сайту сидить десь в Тернополі, а поновити інформацію оперативно – нема кому. Є програмісти, можна виділити кошти і найняти на постійну роботу системного адміністратора. Є кошти на рахунках, бо ж нічого не робилося, то вже після Покрови, як почалися дощі, то взялися за дорогу. Запхають гроші в болото, і такі ми господарі. Ніякого оголошення на сайті про проведення тендеру на ремонт дороги ніхто не бачив, натомість голова часто їде в Київ, в мінрегіонбуд, підтримувати корупцію в Україні. Що, не можна все електронною поштою висилати і отримувати ?? Робити бізнес ПО ТЕЛЕФОНУ а ГРОШІ по ФАКСУ. І більше часу б приділяв громаді, сидячи за ПК. А так – державні гроші, командировочні, всі так роблять. Про які об”єднані громади йдеться ( на Тернопіллі – їх найбільше), як законодавчо то все зроблено СЛАБЕНЬКО, на “ТРІЄЧКУ”. Об”єднуватися треба, час такий, але все має бути на добровільній основі і в рамках Конституції України. А нє щодня її порушувати. Люди непідготовлені не можуть якісно, кваліфіковано надавати послуги. З людьми треба попрацювати, їїм потрібна перепідготовка. Державні мужі цього не бачать, їм і вночі ввижаються американські президенти попередніх років (на доларах).

  2. Даник Михайло

    Так і стоять ті мої коментарі. Добрий той пан Рід, тільки був би він не дуже добрий, якби снав ЯК ВИКОРИСТАНО ЙОГО ГРОШІ !! З 2 млн. 800 тис.грн (100 тисяч долярів по торішньому курсу), виділених на Скала-Подільську ОТГ використано на заміну вікон на пластикові в школі. В школі вікна почали міняти в кінці листопада (коли добрі сквозняки), вологість. Замінено 110 вікон з 180, та вікдоси ще й досі не заліплено. Повитирати порохи неможливо. Діти дивляться на таку безгосподарність місцевих чиновників і – тільки глибоко вздихають від своєї безпомічності. Були старі вікна, нехай би ще постояли деякий час, бо ще міцні були. Як це : по 1000 доларів вікно ? Це де такі ціни є в нашій державі ? Чи це тільки в Скалі ??

Напишіть відгук