14876401_1059037904194840_1847771615_o25 жовтня 2016 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь в загальноукраїнській конференції: «Журналістська освіта в Україні: що маємо і куди рухаємося?», організована ГО «Детектор медіа» в рамках проекту «Сприяння вдосконаленню системи медіаосвіти в Україні», що підтримується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки.
Еміне Джапарова наголосила, що в умовах інформаційної війни, журналісти – це ті ж бійці, зброя яких – стандарти та етика професії, адже тільки за умов їх дотримання можна казати про адекватний та екологічний інфопростір.
За словами Першого заступника, важливим в підгтовці фахівців в цій царині є практика та залучення до викладацької діяльності практикуючих журналістів, інтегрованість до міжнародного контексту особливо заумов відсутності інформаційних кордонів.
14800765_1059038527528111_983262310_nПід час заходу було презентовано результати дослідження журналістської освіти на факультетах журналістики в Україні: в якому стані вона зараз. Виконавчий директор ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик, презентуючи результати дослідження відмітила, що запити були надіслані 39 кафедрам і
факультетам (не брали до уваги ті, які тільки цього року відкрилися).
Лише 19 надали відповіді. Також проведено онлайн анкетування індустрії у 5 областях, опитали 39 редакцій. «Медіа вже не єдині, хто постачає інформацію. Вони зараз більше фільтри цієї інформації. І це повинно впливати на журналістську освіту, − каже Діана. − Низька якість такої освіти провокує ринок створювати свої школи».
Найбільше, що вразило: «Факультети журналістики, які повинні вміти працювати зі словом та інформацією самі не здатні себе презентувати. З 39 вишів, які готують журналістів, сайти мають тільки 20. З тих, хто має сайти, лише 2 є якісними і повними, де є повна інформація про викладачів, курси, новини навчального закладу. У соціальних мережах теж лише 20 присутні. Але інколи акаунти не оновлюються рік, а деякі засмічені рекламою на кшталт «Зробимо курсові і дипломні роботи» Конференція зібрала всіх зацікавлених представників галузі: освітян, громадськість, державні органи влади, народних депутатів України,
приватний сектор медіа.

Напишіть відгук