У Тернополі політики робили собі рекламу на українській ганьбі та відремонтованому польському меморіалі у Зборові

Поділитися

krygl12
Поляки: було у Зборові ось так (на фото зліва) – і за це літо зробили

Вчора у Тернополі відбувся круглий стіл щодо реконструйованого у Зборові меморіалу польським військовим, які загинули під час Першої світової війни та у війні проти Західноукраїнської народної республіки. Під час розмови його учасники розглянуть приклад Зборова у контексті польсько-українських взаємин. Інтернет-газета “Про все” анонсувала захід, проте, значна частина заявлених науковців не взяла участі у шоу, яке мало претендувати на науковість. “Правили балом” свободівці. Представників інших партій не було. І якщо член цієї політичної сили з Шумщини – Василь Габор – говорив розважливо і мудро, то значна частина однопартійців примітивно вишукувала як би вколоти опонентів. Габор представляв не лише партію, а й тернопільський підрозділ якогось люстраційного комітету.

Ось як 25 років українська влада у Зборові вшановувала наших героїв...
А ось як 25 років українська влада у Зборові вшановує наших героїв…
krygl4
Це хрести на могилах українських загиблих героїв

З годинної розмови стало зрозуміло, що ніхто з крикунів навіть не був на місці реконструкції. Про якусь фаховість розмови не йшлося із примітивної термінології політиків, які нав’язували свою думку підвищеними тонами.

А так зборівчани собі "примощаються" між хрестами героїв на вічний спочинок
А так зборівчани собі “примощаються” між хрестами героїв на вічний спочинок

Стримував від істерії однопартійців Володимир Стаюра. Керівництва міста Зборова і району не було. Оскандалений райцентр представляв лише депутат міської ради і знову ж таки свободівець Боднар Андрій.

Від влади вислухав претензії головний спеціаліст відділу культури та культурної спадщини управління культури Тернопільської облдержадміністрації Ярослав Пелехатий. Присутній же архітектор, який робив проект реконструкції розповів шокуючі речі, як поляки робили реконструкцію ще й занедбаних могил українського стрілецтва. На це влада Зборова грошей нібито не мала. Це дуже-е-е-е обурило свободівців, які при владі на Тернопільщині з 2009 року, мали двох своїх голів – Олексія Кайду та Василя Хомінця, губернатора Олега Сиротюка. Що заважало їм протягом 6 років навести там порядок? Звичайно, простіше з факелами ходити і прапорами розмахувати… Так само легко таляпати і критикувати пакудного Порошенка і нічим не кращого Барну. Але це всі знають і розуміють. Питання в тому, що зробили самі націоналісти за стільки часу перебування при владі на всіх гілках області, районах і навіть у Верховній Раді! У Зборівській міській раді є 5 депутатів-тягнибоківців із 36. Решта теж не якісь янучари… Що заважало гідно вшанувати “славних прадідів – правнукам поганим”?

Поляки відремонтували і встановили хрести українським героям, які полягли
Поляки також відремонтували і встановили хрести у Зборові українським героям, які полягли. Свободівці обурювались лише – як вони могли, яке мали право? В людей же питання: чому наші так звані націоналісти цього не зробили за 25 років? На біг-борди і сіті-лайти гроші ж є!!!

Єдине, за що честь і слава тягнибоківцям, що піднімають питання відстоювання гідності української нації, не мовчать на приниження чи нехтування українськими інтересами. Але ж втілювати ці добрі наміри треба грамотно. Щоб не склалось враження про підігрування Кремлю. Свідомо чи ні – це вже інше питання…

krygl11
Напис дійсно дискусійним і необхідно у час антиукраїнської істерії, яку розвинули в Польщі за кремлівські гроші, це зрозуміло усім, мудро вирулити на дипломатичному рівні, а не зі скандалами у політичній площині. До речі, той напис польською лише відновили, а не викарбували. І був він там за радянських часів, 25 років незалежності…

Науковців представляв Ігор Аркуша та Ігор Олещук. Останній лише за день дізнався про проведення цього заходу тому вибачався за підготовку доповіді у часовому цейтноті. Зі Львова приїхав координатор проекту “Історичні діалоги” Михайло Галущак. Звичайно, можна сказати, що він зайняв патріотичні позиції на захисті українських інтересів. Проте, було зрозуміло, що він у фарватері політиків.

Проводив захід також налаштований патріотично історик Янюк Іван, який “чомусь” почав представляти спочатку політиків, а не розумних людей ))

Звичайно, теперішній владі потрібно давати добрих копняків, щоб працювала, щоб займала патріотичну позицію, але й опозиції потрібно демонструвати “вищий пілотаж”, фаховість, щоб українців бачили якісну різницю, а не розчаровано казали, що всі ці політики однакові – лише “галдять”.

sytaМожливо, тон дискусії задав “командатне” Іван Сута, який на самому початку зібрання заявив про підписання меморандуму патріотами-волонтерами (якого насправді не відбулось через помилки та неузгодженість позицій), а читачі інтернети-газети “Про все”, глядачі онлайн-трансляції розкритикували патріотів-волонтерів у поганій підготовці важливого і актуального в наш час документу, нехай і декларативного. У його виступі  а-ля “Пилип з конопель” все змішалось: і тема круглого столу, і провокативний фільм “Волинь”, і переслідування тернопільських акторів, які знялись у тій агітаційній картині за кілька “іудиних злотих”.

Як все проходило – мають змогу побачити усі читачі і зробити свої висновки, прокоментувати. Також пропонуємо Вам ознайомитися із резолюцією круглого столу.

***
Міністру закордонних справ України
Голові Українського інституту національної пам’яті
Секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій
Голові Тернопільської обласної державної адміністрації
Начальнику Головного управління Національної поліції у Тернопільській області
Міському голові м.Зборів

РЕЗОЛЮЦІЯ

Учасники круглого столу «Чи є Тернопільщина «польською Батьківщиною»? До питання польсько-українських взаємин» звертаються щодо робіт по реставрації польського військового меморіалу на місцевому цвинтарі у м. Зборів Тернопільської області. На цвинтарі поховані польські солдати Першої світової війни та Війська Польського. Виникає питання чи був дозвіл у польської фундації «Мости», яка проводила ці роботи, якщо був, то хто його надав?
На центральному постаменті польського військового поховання – військовій каплиці, – відновлено напис «Poległym za Ojczyznę». Вважаємо ці слова пропагандою польського імперіалізму та наругою над пам’яттю про тих українців, хто протистояв польській окупації і хто став жертвою її політики. Адже, саме Військо Польське у 1918-1919 рр. воювало проти Галицької Армії і тим самим втопило у крові щойно проголошену Західноукраїнську народну республіку. Наслідком цього стала міжвоєнна польська окупація, яка впродовж двох десятиліть нещадно репресувала українське населення Західної України, а польські військові продовжили це і під час Другої світової війни.
Просимо вжити невідкладних заходів у межах компетенції:
– припинити будь-які будівельні та реставраційні роботи на польському військовому меморіалі у м. Зборів і демонтажу незаконно встановлених на ньому об’єктів;
– надати докладну інформацію про польських військових, які поховані на цьому цвинтарі. Зокрема у питанні чи є серед них військові злочинці;
– надати інформацію про поховання інших військових іноземних держав на території Тернопільської області, які можливо були споруджені із порушенням українського законодавства;
– сприяти відновленню українських військових цвинтарів у Польщі, адже, на сьогодні, є численні скарги щодо цілеспрямованого перешкоджання правам українців увічнити пам’ять своїх предків.

krygl3
Проект, який втілили у життя поляки. Звісно,

krygl6  krygl9

Літературно-музичний салон у філармонії – найкращий мистецький захід 2016 року в Тернополі

У людства немає ресурсів: за останні 50 років ми вже втратили 58% тваринного біорізноманіття світу