Вчора на Тернопільщину завітав віце-прем’єр міністр України Геннадій Зубко. Чиновник ще й займає крісло міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Проте, пересічний українець не знає навіть в лице цього урядовця, не говорячи вже чим він займається. Зубко став відомим після того, як його послав у Верховній Раді Гройсман.
Разом з ним приїхав заступник В’ячеслав Негода, якого тернополяни пам’ятають із початку дев’яностих, коли “рухівець” два терміни поспіль розвалював господарку найзеленішого міста союзу. На третій термін Негоду не обрали, бо вже сидів у печінках через свою некомпетентність. Нині цей чоловік проводить адміністративну реформу в Україні. Не дивно, що вона так буксує і не має підтримки серед українців. Але протилежної думки чиновництво, яке рапортує про успіхи реформи, про те, що найбідніша область в Україні є лідер у руках порошенківських кастратів.
Спочатку Зубко вирішив “попіаритись” із журналістами у їхньому бусі – дати інтервю у робочій атмосфері, економлячи час. Проте, як урядовець з джипа виходив – не дозволила фотографувати прес-служба Тернопільської облдержадміністрації, а водночас – кума губернатора. Дорогою до Шумська Зубко з губернатор ділилися планами, тішили як файно Тернопільщина йде у передовиках адмінреформи. Хоча, чому тут тішитись? Кинули край “танки” експеременту. А про освоєння коштів громадами, реалізація проектів на мільйони гривень – виникає чимало питань у автора цих рядків щодо якості робіт, які фірми виграють тендера, наскільки прозорими були конкурси і які політики стоять за ними.
У Шумську, під час відкриття першого в області центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), зігнали чи не всіх чиновників у робочий час. Приїхав якогось милого у не свій округ нардеп Тарас Юрик.
Згодом мер Шумська розповість під час наради в райдержадміністрації, як йому Юрик подзвонив з кабінету Негоди і так розпочалась адмінреформа на Тернопільщині. Ось так відкрито нова влада розповідає про телефонне право. Саме така в нас “ініціатива знизу”…Прийшов на відкриття нардеп північного округу, свободівець Михайло Головко, який вже не критикує владу. Співпраця тягнибоківця з порошенківцями настільки файна, що йому навіть надали слово ( ножиць перерізати стрічку поки не довірили ))
На реконструкцію ЦНАПу витратили 1 мільйон 700 тисяч гривень гривень. Мільйон виділили з бюджету новоствореної Шумської обєднаної територіальної громади. Решту -677 тисяч гривень (25 тисяч доларів) дали з проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН “місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
Голова ОДА Степан Барна не міг натішитись, що до Шумська приїхав віце-прем’єр. Протягом дня це лунало десяток разів: і на відкритті ЦНАПу, і під час наради в адміністрації, і навіть учням трьох класів, які зігнали на так звану лекцію Зубка у школі села Сураж.
Продовження розповіді про поїздку віце-прем’єра – читайте згодом.
***
Довідка
Геннадій Григорович Зубко́ народився 27 вересня 1967 року у місті Миколаїв.
Закінчив Київський політехнічний інститут, спеціальність «Автоматизовані системи управління», інженер (1991); Київський інженерно-будівельний інститут. Курс «Інвестиційний та фінансовий менеджмент в будівельній індустрії» (2003); Північно-Західний університет, Іллінойс, Чикаго. Курс «Інноваційний менеджмент» (2006); Національний університет «Києво-Могилянська академія», Києво-Могилянська бізнес-школа, магістр бізнес-адміністрування (MBA) (2007); Національний університет «Києво-Могилянська академія», спеціальність «Менеджмент організацій», менеджер-економіст (2008).
1986–1988 — строкова служба в Збройних Силах СРСР.
1988–1990 — інженер-програміст Житомирського обласного виробничо-технічного управління зв’язку.
1991–1992 — інженер-програміст МП «НИВА», м. Житомир.
1992–1994 — комерційний директор Виробничої фірми «СЕРГИЙ», м. Житомир.
1994–1997 — директор ТОВ «Маяк», м. Житомир.
1997–2002 — директор ТОВ «ТАНТАЛ», м. Житомир.
2001 — керівник проекту ВАТ «ЛИНОС» Лисичанський ЛПЗ.
2003–2007 — начальник управління по координації діяльності організацій по монтажу металевих конструкцій Державної корпорації «Укрмонтажспецстрой», м. Київ.
2002–2010 — заступник голови правління ВАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій», м. Житомир.
2010 — голова правління ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій».
З 2010 по 2012 — працював у складі постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Житомирської обласної ради.
З 2010 року працює у складі президії Житомирської громадської організації «Рада керівників підприємств та підприємців міста Житомира».
З 27 травня до 10 червня 2014 тимчасово очолював Державне управління справами.[1]
З 10 червня до 2 грудня 2014 — Перший заступник Глави Адміністрації Президента України.[2]
З 2 грудня 2014 року Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
З 14 квітня 2016 — Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в уряді Гройсмана
Громадсько-полічна робота
2006–2010 — депутат Житомирської міської ради V скликання.
2010–2012 — депутат Житомирської обласної ради VI скликання.
2010–2012 — голова фракції «Фронт Змін» в Житомирській обласній раді.
З 2010 по 2012 — працював у складі постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Житомирської обласної ради.
З 2010 року працює у складі президії Житомирської громадської організації «Рада керівників підприємств та підприємців міста Житомира».
З травня 2012 року є керівником Житомирського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина».
З 12 грудня 2012 — народний депутат України від партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», обраний в одномандатному окрузі № 62. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, член Лічильної комісії.
З 10 червня до 2 грудня 2014 — Перший заступник Глави Адміністрації Президента України.[2]