Як “заробітчани у рясах” обдурили Патріарха Філарета у Тернополі

Поділитися

sobor-xata7Минулої неділі до Тернополя завітав глава не визнаної ніде у світі української православної церкви київського патріархату – патріарх Філарет. За 25 років незалежності України цій доволі патріотичній гілці неканонічного православ’я так і не вдалося об’єднатися з автокефальними православними, щоб з допомогою Константинополя отримати всесвітнє визнання.

У 2009 році Тернопільська міська рада виділила 60 соток землі для побудови катедрального собору святих Костянтина і Єлини, семінарії та парафіяльного управління єпархії УПЦ КП, якою керував архиєпископ Тернопільський і Кременецький УПЦ КП Іов (в миру Василь Павлишин). Це вже згодом, весною 2012 року буде колотнеча між Іовом і отцем Анатолієм Зінкевичем. Перший раунд боротьби виграє Іов, про якого говорили як любителя оковитої.

sobor-xata-3Згодом, перемогу святкували архієпископ Нестор, спільно з о. Анатолієм Зінкевичем. 13 травня 2012 року на засіданні священного синоду прийнято рішення звільнити преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького, від керівництва Тернопільсько-Кременецькою єпархією та почислити його на спокій. Нестор став керуючим Тернопільсько-Кременецької єпархії. Після цього, вже у вересні, почали “кроїти” земельну ділянку надану під катедральний собор. Семінарії в проекті вже не стало…

Як наслідок, Іов, якого відправили на спочинок, перейшов до афтокефалістів, зробив з тодішнім главою УАПЦ Мефодієм гучну заяву, яка так і не була підкріплена реальними справами про об’єднання духовенства на низах.

Що говорили про цю ситуацію у червні 2012 року владики Іов та Нестор – можна переглянути у відеозаписах.

Сьогодні ці дві єпархії об’єднані. Тому нібито не має потреби в адміністративному приміщенні. Але ж це поки… Також на території, яку виділили депутати міської ради і вона довічно закріплена за УПЦ КП, збудували багатоповерхівку. Отримали чималий прибуток. Кажуть, гроші будуть нібито на спорудження храму. Земельна ділянка зменшилась ледь не на половину. Тому старенькому патріарху Філарету вклали у вуха, що там буде зведено лише собор. Про що він і розповів журналістам. Тернополяни обурені від таких оборудок попів у рясах, які є скоріше бізнесменами, ніж духовними особами. Варто було лише поглянути на яких іномарках роз’їжджають мільйонери в рясах неканонічного православ’я.  Зрозуміло, що для чого цим бусурманам канонічність, якщо й так добре живеться в Україні і в Тернополі зокрема. Патріарх Філарет заявив, що собор має бути побудований за три роки. Коли б його тернопільські попи продали десяту частину майна, то собор стояв вже до Нового року…

Колишній мер Тернополя Роман Заставний, під керівництвом якого приймалось рішення виділити земельну ділянку православним,  так прокоментував побудову багатоповерхівки ( див. відео з третьої хвилини)

-Так щось же трохи залишилось.

001
002
003-707x1024
004-667x1024
005-871x1024
sobor-xata
sobor-xata-2

Про тернопільські довоєнні похоронні звичаї та самогубців

Керівництво УАПЦ служить Москві?