Стартувала операція “Новорічна ялинка 2017”

Поділитися

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят зростає турбота за збереження лісових красунь – ялинок, адже кожного року в цей час спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок.
6 грудня поточного року Тернопільською обласною державною адміністрацією видано розпорядження «Про впорядкування реалізації ялинок та запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у передноворічний період 2017 року», виданого на виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про рослинний світ», з метою посилення державного контролю за охороною лісів на території нашої області.
Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області розроблено план заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних рубок у передноворічні дні 2016 року та новорічні дні 2017 року, який узгоджено з лісокористувачами області та правоохоронними органами.
Для реалізації заходів по попередженню порушень природоохоронного законодавства при заготівлі ялинок сворено робочі групи, до роботи в яких залучено працівників екологічної інспекції, представників органів головного управління Національної поліції у Тернопільській області, Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, та громадських інспекторів з охорони довкілля. В рамках операції державними інспекторами проводимуться перевірки щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок, лісових масивів, які примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та особливо на територіях природо-заповідного фонду.
Державна екологічна інспекція у Тернопільській області закликає усіх дотримуватись природоохоронного законодавства, адже згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід у лісах області (ст.. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн. За кожне незаконно здобуте дерево у лісах нашої області передбачені збитки, які нараховуються відповідно до діаметру дерев. Так до 10 см. – це 354 грн., від 10-14 см.-624 грн.
Також знищення зелених красунь на територіях населених пунктів області (згідно ст.153)- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170грн.) до тридцяти (510грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від тридцяти (510грн.) до п’ятдесяти (850грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Збитки за кожне незаконно здобуте дерево у межах населених пунктів нараховуються відповідно : до 6 см. – 800 грн., 6,1- 10 см.- 1152 грн.
Всі вище перелічені дії здійсненні в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти (153грн.) до двадцяти чотирьох(408) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від п’ятнадцяти (255грн.) до тридцяти (510грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів. Відповідно збитки за кожне незаконне здобуте дерево на територіях ПЗФ становлять: до 10 см. – 246 грн, від 10,1-14 см.- 429 грн.
Інспекція попереджає, що за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.
А для тих, хто все ж таки вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст.246 КК України «Незаконна порубка лісу». Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців чи обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк , з конфіскацією незаконно добутого.

У Бучачі відбувся ярмарок

Муніципальний Галицький камерний оркестр запалить “Чарівні вогники Різдва”