Три дні – з 1 по 3 лютого тернопільські журналісти мали можливість перебувати на Харківщині в рамках прес-туру. Ми ознайомлювались з реформами в сфері охорони навколишнього природного середовища на Харківщині, особливостями функціювання національних природних парків та проблемою збереження біорізноманіття українського степу. Звичайно, побували на “Дні бабака”.
Також ми ознайомились з облаштуванням українсько-російської ділянки кордону – так званим проектом «Стіна». Учасники прес-туру побували у реабілітаційному центрі для воїнів АТО. Його створили волонтери благодійного фонду “Сестра милосердя” разом з не байдужими містянами та спонсорами. Обговорили роль і місце журналістів в умовах гібридної війни. Про всі ці важливі питання ми розповімо у окремих статтях і замітках. Спочатку хочеться оповісти про перші враження від Харкова.
Провівши майже добу в потягах, ми з Юлею Нікітіною з газети “РІА+” були приємно здивовані, що столиця України з 1919 до 1934 року зустріла нас українськими вивісками на вокзалі, прилеглих вулицях та закладах харчування.

На вокзалі всі вивіски державною мовою. Правда, стеля ще в радянськими “асвабадітєлями”


Прогулюючись містом, ми спілкувались здебільшого з російськомовним населенням, яке, правда, радо підказувало нам, україномовним, куди пройти, як доїхати.

Порівняно із Тернополем, Харків повністю засипаний снігом. Якщо у нас таке було 13 листопада минулого року, то для місцевих великі снігопади – норма. Так як і в файному місті, так і в Харкові, ніхто не прибирає сніг. Для них це вже звичайне явище. Правда у Тернополі Надал виходив “попіаритись з шуфлею” перед мерією, то “Гєпа” – мер Геннадій Керс – не чистить сніг навіть перед виконавчим комітетом Харківської міської ради.

Біля готелю “Капуста”, у 15 хвилинах ходьби від вокзалу ось такі снігові замерзлі кучугури

Центральна частина міста. Дорогою до площі Конституції

Під ногами постійно така снігова жижа. Про посипання асфальту тут нічого не чули ((


Правда у Тернополі у цей день пересуватись пішоходам було не краще. Суцільний каток та не посипані асфальтові доріжки змушували пішоходів йти хоч трішки розбитою дорогою

А ось так виглядає пішохідна доріжка у Харкові до виконавчого комітету Тернопільської міської ради. У Тернополі вулицю Листопадову чистять

Так виглядає приміщення харківського виконкому

Найвідоміша пам’ятка Харкова з такою неприбраною купою снігу

 

5 comments

 1. Остап

  світлини так-собі. Навіть приміщення мерії ( харківського виконкому) сфотографували з “чорного ходу”.

 2. Тимофій

  Дякую за чесний погляд. більшість моїх друзів такої ж думки.. У нас проросійсько думаючі пропагандони гепи такого не напишуть – щиру правду, яка близька по духу нормальним харків’янам.

 3. Галя

  Прочитала і переконалась, що Харків – велика радянська дупа досі. я це знала, бо в мене там живе родина. а вони вважають, що сталіца )))

 4. Віктор Козоріз

  Будемо в Тернополі 20-24 лютого, вичатимемо ситуацію з безпекою дорожнього руху. Не обьражайтеся,я кщо щось не так напишемо про ваше місто. Сніг розтане, а люди залишаться.

Напишіть відгук