Правозахисник домігся призначення для колишнього працівника сільського господарства пільгової пенсії

Поділитися

До Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин М. із метою захисту свого права на призначення пільгової пенсії як трактористу-машиністу. Заявник має понад 30 років загального трудового стажу, з них понад 20 років працював трактористом. Однак у трудовій книжці посаду гр. М. зазначили як “механізатор”.

Маючи достатній вік та стаж роботи тракториста для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. “в” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, в березні 2016 року гр. М. звернувся до управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У червні 2016 року орган ПФУ своїм рішенням відмовив йому в призначенні пільгової пенсії за віком, мотивуючи відмову тим, що у чоловіка не вистачає стажу тракториста. Зокрема, в стаж роботи тракториста не зарахували період праці в 1977 році та з липня 1982 року по 2000 рік включно, посилаючись на те, що в документах відсутнє підтвердження факту роботи трактористом.

Адвокату Петру Корфу (доручення № К-131 від 26.07.2016 р.), якого призначив місцевий центр, у судовому засіданні вдалося довести, що вимоги позивача є правомірними та обґрунтованими.

Зокрема, він посилався на ст. 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, згідно з якою основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Адвокат у своїх доводах опирався на п. “в” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, у якому йдеться, що право на призначення пільгової пенсії за віком мають трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, зокрема, чоловіки — після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

Пункт 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993р. № 637, передбачає, що уточнюючі довідки підприємств або організацій для підтвердження спеціального трудового стажу, приймаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років.

У Загальносоюзному класифікаторі професій робітників, посад службовців і тарифних розрядів 186016, затвердженому постановою Державного комітету СРСР по стандартах від 27.08.1986р. № 016 та введеному в дію з 01.01.1987р., і Класифікаторі професій ДК 003:2010 (на зміну ДК 003:2005), затвердженому та введеному в дію наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010р. № 327, професія “механізатор” відсутня, а міститься професійна назва роботи “тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.

Зазначений у трудовій книжці термін “механізатор” для визначення ким працював громадянин М., суд оцінив як загальновживане більш широке родове поняття професії тракториста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції. А тому відмову органу ПФУ щодо незарахування до пільгового стажу як тракториста-машиніста періоду роботи громадянина М. у 1982-2001 роках, де посада зазначена як “механізатор”, визнав не обґрунтованою.

У ході судового процесу правозахисник Петро Корф зібрав необхідну кількість доказів, які свідчать про те, що вимоги про зобов’язання відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах із дня звернення позивача до відповідача є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Як наслідок, Кременецький районний суд Тернопільської області постановою від 29 грудня 2016 року зобов’язав орган ПФУ призначити пенсію громадянину М. як трактористу-машиністу.

Отримати правову допомогу жителі Збаразького, Лановецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку: kremeneckiy_mc. Адреса місцевого центру: м. Кременець, вул. Шевченка, 59А.

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А також дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.

Адвокат добилася від відповідача виплати аліментів на утримання малолітньої дитини та дружини

Змінено коло осіб, які мають подавати електронні декларації