Що буде відбуватись на річницю розстрілу Небесної Сотні?

Поділитися

Родини Небесної сотні та Музей Революції Гідності анонсують пам’ятні заходи до річниці трагічних подій 18-20 лютого
Родичі Небесної сотні та Музей Революції Гідності анонсували програму пам’ятних заходів до третьої річниці вирішальних днів Революції Гідності. 18 лютого о 10-30 відбудеться хода пам’яті від Українського дому до хреста на Інститутській. О 12-00 в Українському домі відкриється фотовиставка «У фокусі подій», присвячена Майдану. О 14-00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться презентація проекту «Родин Героїв Небесної сотні» «Відзнаки героїв». «Його основною метою є втілення мрій наших героїв, які вони не встигли втілити у життя, і дати можливість таким самим молодим патріотам України реалізуватися у тих сферах, у яких працювали і бачили себе Герої Небесної сотні», – розповів Володимир Бондарчук, голова ГО «Родина Героїв Небесної сотні», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

19 лютого о 15-00 в Українському домі відбудеться вистава-спомин від театру «Колесо» «Ми -Майдан» та дискусія. Вранці 20 лютого о 10-00 біля хреста на Інститутській відбудеться панахида за участі представників різних конфесій, а о 17-00 на алеї Героїв Небесної сотні – акція «Запали свічку».

Родини Небесної сотні закликають остерігатися маніпуляцій і шахрайства

Володимир Бондарчук зауважив, що останнім часом з’являється багато ініціатив і подій начебто за підтримки родин Героїв Небесної сотні, до яких родини насправді не мають відношення. «Якщо на нашій сторінці не зазначено, що ми беремо у цьому участь, то примітку, що це «підтримують родини Небесної сотні» просимо вважати неправдою», – зауважив Володимир Голоднюк, заступник голови ГО «Родина Героїв Небесної сотні».

Володимир Голоднюк наголосив також, що на сьогодні лише ця організація є реальним об’єднанням 105 родин загиблих майданівців. Її головою є Бондарчук Сергій Володимирович, і якщо головою схожої організації зазначено іншу особу, вона не має відношення до родин Небесної сотні. «За 3 роки наша організація не займалася ніяким збором коштів і не має жодного благодійного фонду, який би накопичував гроші. Якщо ви бачили таке у мережі – знайте, що це просто шахрайство. […] Можливо, у майбутньому ми будемо збирати кошти на наші проекти, але такі проекти будуть анонсовані на нашій Фейсбук-сторінці», – додав він.

Плани на майбутнє

Пріоритетним напрямком роботи ГО «Родини Героїв Небесної сотні» у найближчому майбутньому буде розслідування злочинів під час Революції Гідності і покарання винних. Павло Сидоренко, координатор ініціативної групи постраждалих на Майдані, закликав забезпечити всебічне об’єктивне розслідування злочинів проти протестувальників, передачу цих справ до суду і доведення до вироків, також забезпечити належний соціальний захист поранених майданівців і родин загиблих. «У цьому контексті дуже важливим питанням для нас є реформа судової влади і проблеми у наших судах, тому що судова влада і її реформа є наріжним каменем для подальшого розвитку України», – наголосив Володимир Бондарчук.

Другий напрямок діяльності – вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Для цього співпрацюють із Музеєм Революції Гідності. Директор музею Ігор Пошивайло зазначив, що цей музей спробують зробити «живим», спрямованим у майбутнє – «культурною і освітньою платформою, яка не тільки збереже пам’ять, але і продовжить справу тих, хто загинув за Україну». Павло Сидоренко закликав прискорити створення меморіалу Героям Небесної Сотні. «Ми закликаємо усіх, від кого це залежить – державну владу, владу міста Києва, громадськість – забезпечити якнайшвидше проведення об’єктивного відкритого конкурсу, обрання переможця, збір коштів та будівництво у найкоротші терміни», – закликав він.

Родини Небесної сотні долучатимуться до проектів патріотичного виховання – через участь у координаційних радах обласних адміністрацій з патріотичного виховання та громадські проекти, зокрема, Потяг єднання України «Труханівська січ». Микола Бондар, голова ГО «Коло.Медіа» та автор проекту, зазначив, що 9 березня у поїздку вирушить вже 5-й потяг. Ще декілька проектів – на стадії планування.

Під час прес-брифінгу ГО «Родини Героїв Небесної Сотні» підписала Меморандум про співпрацю із Адвокатською дорадчою групою і з Музеєм Революції Гідності.

У Тернополі збирають тухлі яйця і зеленку для депутатів-запроданців

Адвокат добилася від відповідача виплати аліментів на утримання малолітньої дитини та дружини