Сьогодні інтернет-газета “Про все” оприлюднила замітку “У Тернополі покарали водіїв, які паркуються на газонах”. Фоторепортаж із соціальних мереж викликав хвилю обговорення.
Так, друзі, ще довго ми будемо вчити мудаків, які купили собі машину, що проблема зберігання їх майна – це тільки їх проблема. Купив машину – подумай про те, де її зберігати.
Запам’ятайте прості правила:
– Купівля машини не дає тобі додаткових прав. Ні, місто не подарує тобі шматок землі для паркування.
– У це складно повірити, але не подарує.
– Ще раз … Ні, ніхто не гарантує тобі наявності 20 квадратних метрів землі для того, щоб ти поставив своє корито. Ні під вікном будинку, ні біля воріт офісу.
– Відсутність вільного місця на парковці не дає тобі права ставити своє корито на газони, тротуари, дитячі майданчики.
– Так, ти платиш дорожній податок, але це не означає, що тобі в короткострокову оренду безкоштовно дадуть землю під парковку.
– Твоя машина – тільки твої проблеми.
– Купив машину – купи гараж або орендуй місце для зберігання.
– Немає грошей на гараж? Не купуй машину.
– Машина у великому місті – це не необхідність. Вона не входить в прожитковий мінімум. Освіта, медицина, їжа – це необхідність, а машини – немає.
– Це може здатися дивним, але БІЛЬШІСТЬ населення Росії, в тому числі і великих містах, не має особистого автомобіля. Тільки 20% москвичів для регулярних поїздок на роботу використовують особистий автомобіль. Може бути, це не так комфортно, але що поробиш. Немає грошей володіти автомобілем – ласкаво просимо в автобус і метро. Там круто, я кожен день користуюся.
– У сучасному місті володіти автомобілем повинно бути дорого. В окремих випадку – ДУЖЕ ДОРОГО.
– Місто не зацікавлений в тому, щоб у тебе був особистий автомобіль, і буде робити все, щоб ти його не купував.
– Саме тому в багатьох містах влада забороняє забудовникам робити велику кількість місць навіть на підземних парковках.
В іншому дописі російський блогер вважає, що парковки у дворах треба забороняти або робити платними.
У дворі були спортивні майданчики, але мудаки вирішили, що парковка їх корит важливіша, і захопили все …
Це, до речі, хороший приклад того, як безкоштовна парковка формує у автовласника помилкове відчуття, ніби парковку йому хтось повинен надати. У якийсь момент вільного місця біля будинку не надається, і настає збій програми. Тоді машину кидають на газон або, як тут, на спортивний майданчик.
А ось приклад з Петрозаводська:”розумники” захопили собі суспільний простір під парковку і навіть простір для в’їзду на газон залишили
Пропоную вам провести невеликий розрахунок. Порахуйте, скільки у вашому дворі паркувальних місць. Потім порахуйте, скільки людей живе у вашому будинку. А тепер на око прикиньте, яку частину площі двору в процентах займають парковки.
Ось, наприклад, один з московських дворів. У цьому дворі всього 114 паркувальних місць. Тобто їм користується 171 житель (в Москві один автомобіль в середньому використовують 1,5 людини), це лише близько 15% всього населення вдома. Об’єкт має подвіря площею – 4140 квадратних метрів. З них 240 м² – це дитячий майданчик, 400 м² – тротуари і доріжки, а 3500 м² – парковка.
Якщо вже у москалів починають ретельно вивчати цю проблему, то чому у Тернополі нам треба миритися з автобидлом?
А ви якої думки?