За цими фактами відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за зловживання владою або службовим становищем. Сьогодні, 17 березня, правоохоронці проводять обшуки з метою виявлення і вилучення речових доказів протиправної діяльності посадовців.

Працівники Головного слідчого управління Нацполіції спільно з оперативниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України та працівниками поліції Тернопільської області викрили злочинну схему заволодіння земельними ділянками територіальної громади м. Тернопіль.

Зокрема, правоохоронці виявили, що службові особи Тернопільської міської ради та підконтрольні їм службові особи комунальних підприємств порушили вимоги законів України «Про інвестиційну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» та Земельного кодексу України.

Посадовці вчиняли безкоштовну передачу приватним юридичним особам у власність об’єктів забудови на землях територіальної громади – під приводом укладання інвестиційних договорів та договорів про будівництво з відносно незначними зобов’язаннями.

Такі дії мали на меті надання в подальшому безкоштовно права набуття власності на земельні ділянки на території м. Тернополя – в обхід вимог щодо реалізації земель комунальної власності у приватну на конкурентних платних засадах (проведення земельних торгів). Внаслідок вчиненого кримінального правопорушення територіальній громаді Тернополя заподіяно шкоди.

За даними фактами відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. За вчинення такого злочину винним особам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зараз, з метою відшукання доказів злочинної діяльності, на території Тернопільської області проводиться понад 20 обшуків у причетних осіб. Досудове розслідування триває.

Департамент комунікації

Національної поліції України

(за матеріалами

Головного слідчого управління

Національної поліції України)

1 comment

  1. МИХАЙЛО

    Це національна поліція мала б робити сама, без СБУ і НАБУ. Що, ще не навчилися слідчі поліції користуватися інтернетами?? Та ж майже всі рішення сесій – на поверхні. Де нема на поверхні (там мутна вода, там “нападкою” можна ловити рибу. Але, хіба, мілку). НАБУ – це сітка для крупної риби, там – очка 5Х5 см. Мальок не попадеться. От для малька – якраз поліція підійде, тим більше – що половина з поліцейських – в одному котлі вариться щоденно і нощно, все бачить на місцях. Треба їх більше інтелектуально тренирувати (працбвати з ПК і вивчати діюче законодавство України, щоб відразу бачили де щось не так). Там є тямущі, розвинені хлопці, так що наука не даремна. Тільки з дотриманням діючого законодавства України наш край стане поступово зрівняється з цивілізованими державами Західної Європи. В Азію нам вороття вже нема, раз хочемо жити по-закону. Де діє закон – там прийде інвестор, будуть робочі місця, менше треба буде вишукувати ХЛІБ за кордоном. Жиди на голих каміннях побудували державу. Ми що, не ГОДНІ ? Ні на що не годні?? Неправда. Дещо вже є. Є бажання жити краще як зараз. Так. Є взірець як живуть інші наради на захід від Тернополя. Є. Навчитися робити так (навіть дещо скопіювати, припасувати до наших реалій – і ми в дамках). Є кому навчитися. Половина нашого працездатного населення вже це все споглядає за кордоном. Приїдуть, привнесуть на свою землю, тільки треба ВЛАДІ вміти прислухатися до тих людей. І тим більше – не треба додатково витрачатися на науку (яка в ринкових умовах – теє є КАПІТАЛ), треба тільки вміло організувати ПРОЦЕС, запалити людей національною ідеєю. А от цього нема кому зробити, нема провідника. Не може голодранець ніколи бути солідарним з олігархом, як і олігарх розглядає неука і дебіла повного – як “БЄДНОГО РОДСТВЄННИКА” на своїм весіллю. Треба трохи порівняти наші перекоси : і в зарплатах, і в відношенні до влади “власть не держащих”, яких набагато більше, для яких і написаний Основний Закон України. Написаний людьми, прийнятий – вночі, а ми навіть вдень не прочитали його повністю зверху до низу, з низу до верху і ще – навскоси, щоб аж в головах закарбувалося. Змалку. Від 6-го класу шкільної програми, наряду з посиленим вивченням англійської мови має бути поглиблене вивчення Конституції і ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ, особливо – національно-визвольної боротьби. Тоді скоріше дійдемо до розуміння, що ми є НАЦІЯ, а не просто – народ, бидло неграмотне.

Напишіть відгук