Інтерактивний сервіс “Каратєль” допоможе захистити порушені права

Поділитися

Інтерактивний сервіс «Каратєль» допоможе захистити порушені права. Це безкоштовний мобільний додаток, за допомогою якого можна у кілька кліків поскаржитися на 7 категорій правопорушень: вимагання хабара, хамство, порушення правил паркування, продаж простроченого товару, паління у закладах харчування, порушення благоустрою та щодо ями на дорозі. За потреби категорії з часом можуть додаватися. «Хоча назва трохи іронічна, але суть досить серйозна. Щодня в Інтернеті, соціальних мережах публікується безліч фотографій з порушенням прав громадян, з автомобілями, які припарковані на тротуарах, на пішохідних доріжках, газонах. Такі пости набирають безліч перепостів, лайків, проте до притягнення до відповідальності доходить дуже рідко», – розповів під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі голова Громадської організації «Фундація.101» Андрій Богданович.

Створили додаток Громадська організація «Фундація.101» спільно з Всеукраїнським центром волонтерів «People’s Project». Публікувати свої дописи у соцмережах тепер можна з хештегом #КаратиЛегко.

Андрій Богданович розповів, як працює додаток: «Людина, яка хоче поскаржитися, робить фото або відео, що буде доказом, додає мінімальну інформацію, яка необхідна для розгляду цього звернення, і надсилає через додаток цю інформацію нам. Наші юристи опрацьовують цю інформацію і направляють звернення у [відповідальний] орган влади. Або ж це може бути навіть приватна установа, якщо це супермаркет, наприклад». Відповідь від установ розробники будуть завантажувати у систему – результати звернення можна відслідковувати. Розробники сервісу планують щомісяця публікувати рейтинг компаній і органів влади, який буде залежати від відгуків користувачів.

Люди заклопотані своїми справами, і помітивши порушення, обурюються, але не мають часу на його вирішення. «Ми звертаємо увагу на соціальну напругу в Інтернеті, коли єдиним механізмом вирішення будь-якої проблеми є пост у Facebook, інформація у інших соцмережах», – переконаний Максим Рябоконь, керівник Всеукраїнського центру волонтерів «People’s Project». Лише суспільний резонанс може допомогти зрушити з місця негативні системні порушення. Проект «Каратєль» має на меті допомагати небайдужим громадянам відновлювати справедливість.

Будь-яка скарга громадян є анонімною. Особисті дані користувача мобільного сервісу доступні лише обмеженому колу співробітників громадської організації «Фундація.101». Завантажити додаток вже можна для телефонів на операційних системах Android та iOS.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Купуєте авто – зробіть це правильно

Тернопільські патрульні виявили 2 автомобілі, які перебувають у розшуку