Проте соціологічні дослідження засвідчують, що більшість пайовиків на той ярмарок не поспішатимуть. Навпаки, усвідомлюючи істинну ціну землі-годувальниці, мають намір господарювати на ній самі чи у спілці з родичами, сусідами.
Саме так вирішили зробити і власники паїв із Крогульця та Нижнього Нижбірка Гусятинського району, та наразилися на непередбачену перешкоду — виявилося, що агрохолдинг «Мрія» не збирається «з’їжджати» з їхньої землі. Бо терміни оренди продовжено… самими ж пайовиками. Принаймні про це свідчать начебто їхні підписи під договорами.
Обурені масовим фальшуванням (в обох селах майже три сотні орендодавців) селяни звернулися до правоохоронних органів, аби розслідували аферу — численні підробки підписів працівниками «Мрії». Поки що результат не відомий. Водночас, аби вирватись із «земельного рабства», пайовики оскаржують дії агрохолдингу в Гусятинському районному суді. Проте судові засідання відбувалися мляво, не раз переносилися…
— Дотепер фіналу ще нема, наша земля залишається у чужих руках, — нарікає староста села Крогулець Василь Ангелюк. — Хоча заплатили пайовики по 2-3 тисячі гривень за призначену судом почеркознавчу експертизу, досі чекають її висновків. А «Мрія» не чекала — як завесніло, знову засіяла, по суті, самовільно захоплені кілька сотень гектарів. Отже, латифундистам — нові прибутки, а селянам — лише збитки.
Михайло ЛЕВЧУК, Тернопільська область,
“Сільські вісті”