Стійке відчуття після вчорашніх виборів в об’єднаних територіальних громадах: обрання представників народу остаточно перетворилося на тотальну скупку голосів народу. Власне це вже складно назвати й виборами: перемагає той, хто краще, вишуканіше організував піраміду “адресної” грошової допомоги, дуже часто узаконеної місцевим органом влади. “Гречка” остаточно програла баблу. Люди тотальним зубожінням доведені до краю і точно не готові думати про рештки чистоти виборчого процесу. Люди злі , зневірені, тотальна апатія. Такий собі неокріпацький устрій, схвалений олігархічною владою.

І аж ніяк невипадково водночас заволали представники популістічних політпроектів, засновані олігархами про мораторій на продаж землі. Таке собі воно неокріпацтво. Вони звикли, що люди раби: рабство на землі. Не хочуть відпускати помешкання в ОСББ – таке собі комунальне рабство. Не хочуть реформи середньої школи – отаке собі освітянське рабство, розумні та вільні їм не потрібні.

Хто там хоче позачергових виборів?

Обрана чергова Рада в умовах тотального зубожіння людей за діючої виборчої системи без жодного сумніву зцементує владу олігархату та остаточно перетворить країну в колонію. За таких умов 7-ме скликання Верховної ради , що голосувало за злочинні закони “16-го січня” здасться демократичним на фоні майбутнього.

Вихід є: потрібні нові правила виборів, повне скасування мажоритарки – повна пропорційна партійна система з регіональними округами, повна заборона телереклами, недопуск кандидатів , що не можуть пояснити своє майно.

Без потужного розуміння та тиску громадянського суспільства у великих містах наразі це малоймовірно.

Роман Семенуха, народний депутатУкраїни, “Самопоміч”

1 comment

  1. Михайло

    То що, пане Романе, як знаєте що треба для народу, то ЧОГО НЕ РОБИТЕ ?? Чому не “робите” нову систему виборів до ВРУ?? Чому не переконуєте нас, гречкосіїв, в кого чорно попід нігтями змалку, чи треба чи не треба ПРОДАВАТИ РІЛЛЮ ?? Бо ми люди темні, нам аби гроші. За гроші – є все, і китайська гречка, і необхідна кількість голосів на виборах. Наші фермери не хочуть сіяти гречки ( я таким чином орієнтуюся по них – коли будуть вибори. Якраз травень проходить, час на посів гречки (на всяких клинчиках полів, які полишалися незасіяними). А раз ґарант сказав не сіяти – значить, не сіяти. Всі – в БПП. Хто не в БПП – той від корита подалі ( не однокоритник ). Їм головне – ПРОДАТИ, домогтися відміни МОРАТОРІЮ на ПРОДАЖ ЗЕМЛІ (РІЛЛІ). А Ви – як депутат чинної РАДИ (найвищої, законодавчої) що робите (і всі Ваші друзі- однодумці-депутати ПЕРЕРОБИЛИ ті ЗАКИНИ ВИБОРЧІ і ПРОДАЖНІ (ринкові) ??? Хоч би чітко заявили для нас, чи Ви будете голосувати за зняття МОРАТОРІЮ ! І саме головне – ЧОМУ ? Переконайте нас. Ми – ЗА ПРОДОВЖЕННЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ, особливо – РІЛЛІ. І – по-перше, тому, що другої Батьківщини нам вже ніхто не дасть, ну а по-друге: якщо б таке й сталося ще до закінчення 2013-го року, то вже ніхто би не пішов добровольцем на Схід. І примусово (строкової служби не буде тоді) ніхто б не пішов. Ви, Ваші друзі- товариші ГОДНІ так ДАЛЕКО подумати і це все продумати-обмацати, чи Ви – ОДНОДНЄВКИ ??? Включайтеся на всіх ефірах, на всіх ґазетах, на всіх форумах за роз”яснення цієї позиції (чи своєї, навіть – відмінної від цієї), але не мовчіть !!!
    Бо так тихенько і Україну проспимо !! Не спати час, час переконувати !!!

Напишіть відгук