Справжня весна настає у Тернополі тоді, коли зацвітають вишиванки

Поділитися

Уже дев’ятий Всеукраїнський фестиваль національної вишивки і костюму «Цвіт вишиванки» пройде 13-14 травня на Співочому полі обласного центру.
Цього року однойменний благодійний фонд фестивалю підготував низку цікавих заходів, які, без сумніву, сподобаються і учасникам, і гостям цього різнобарвного дійства.
Передусім, організатори мають намір презентувати Міжнародний вишитий рушник єднання довжиною понад 12 метрів. На один край цього полотна українські умільці нанесли візерунки народної вишивки, популярної у різних районах Тернопілля та Прикарпаття. На іншому – за сприяння Всесвітнього Конгресу Українців – розмістилися взірці вишивки представників української діаспори з різних країн світу.

У центрі рушника майстер художньої вишивки тернополянка Світлана Лазорик вишила емблему Всеукраїнського фестивалю «Цвіт вишиванки».

Узор з Тернопільської області вишивали майстри декоративно-ужиткового мистецтва тернополянки: Євгенія Возна, Світлана Галущак, Ірина Галущак, Тетяна Охрицька.

Узор з Франківської області вишивала майстер народного мистецтва України – Олена Абрамович  з с. Річка Косівського району.

Цим рушником організатори хочуть показати, якими прекрасними є узори вишивок, техніку вишивки «хрестик», яка поширена і в Україні, і завдяки нашій діаспорі – у світі.

 

До Тернополя їде “Тартак”

Депутати-безхатченки Тернопільщини