Лише 30% із 525 нагороджених лицарів ОУН та УПА на Тернопільщині ідентифіковано

Поділитися


Сьогодні у Тернополі відбулась знакова прес-конференція для патріотичної громадськості краю.
У ній взяли участь президент благодійного фонду “Літопис УПА”, кандидат історичних наук,голова координаційної ради по вшануванню лицарів ОУН-УПА Микола Посівнич, голова правління благодійного фонду імені Петра Гудзоватого “Соловей” – Андрій Гудзоватий, кандидат історичних наук Сергій Волянюк та перший заступник голови Тернопільської облради Василь Деревляний.

У ході прес-конференції йшлося про необхідність вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН і УПА. Як відомо, ветерани-упівці так і не отримали нагород у ті буремні часи. Давались тоді лишень посвідки.

Ось тепер патріотична громадськість вирішила виправити цю несправедливість.

До речі, із 525 лицарів УПА, яких було нагороджено хрестами заслуги, тільки 30% вдалось ідентифікувати героїв. 70% імен досі чекають своїх дослідників-істориків.

До 80-ліття створення УПА науковці мають мету дізнатись про кожного нагородженого і вручити відзнаки якщо не живим стареньким воїнам, то їхнім дітям чи онукам.

Надзвичайно цікаві випадки у долях упівців нашого краю розповів історик Сергій Волянюк.

Довідка
Як відомо, Тернопільською обласною радою цей рік оголошено Роком УПА з нагоди 75-річчя створення УПА. УПА була єдиною в історії повстанською армією, яка спромоглася утворити власну систему нагород і заохочень. Про те, які нагороди були, хто мав честь їх отримувати, чи усі звитяжці ідентифіковані, чи вдалося віднайти їх родичів тощо – про це йшлося на прес-конференції.

Патрульні знайшли автобус, який перебував у розшуку

Аваков лукавить, що більшість українців проти вільного володіння зброєю