111

Цей дикунський випадок, ініціатором якого був Чортківський міський голова Володимир Шматько, увійде в історію футбольного обласного чемпіонату. Увійде чорною плямою, ганьбою. Але, давайте про все спочатку.
07 червня 2017 року на стадіоні села Горішня Вигнанка відбувався футбольний матч 1/8 фіналу розіграшу кубка області з футболу, де місцева футбольна команда (президент команди Мізерота О.С.) зустрічалися з командою «Кристал» з Чорткова (почесний президент команди В.Шматько, він же мер Чорткова). Можна говорити про спортивний бік зустрічі. Молода чортківська (читай-тернопільська) команда перегравала за технічними і фізичними кондиціями команду з Вигнанки за яку виступали і 30-ти, і 40-ти річні гравці, більшість з яких і є жителями села. Команда має своїх вболівальників, декілька сотень яких прийшли на стадіон підтримати своїх любимців. Гра наближалася до завершення. На полі сталося звичайне ігрове зіткнення двох футболістів в якому був винен гравець команди Вигнанки. Суддя призначив штрафний удар у бік господарів. Але тут на поле з криками і нецензурною лайкою кинувся бігти почесний президент команди «Кристал» (він же мер міста Чорткова) Володимир Шматько. Підбігши футболіста кривдника він накинувся на нього, схопив його руками за шию, почав душити і намагався кинути до землі. Рятувати футболіста побігли буквально всі: і суддя на полі, і судді на лінії, і футболісти, і навіть поліцейські. Почесного президента ледве відтягнули від уже потерпілого, але він ще довго не вгамовувався і добірною лайкою «крив» всіх і вся з табору противника. Присутні на матчі і дорослі, і юні, особливо люди поважного віку були шоковані хамством, безкультур’ям Чортківського міського голови. Людина, яка повинна би бути прикладом показала приклад хамської поведінки. Про це говорили між собою сільські вболівальники. Матч закінчився перемогою чортківчан (читай-тернополян). Люди почали розходитися із стадіону. Сів у свій білий Hyundai і Чортківський міський голова. Він під’їхав до великого гурту вболівальників відчинив двері автомобіля (окремі подумали, що зараз вибачиться за свій вчинок) і голосно, і злорадно вигукнув: (цитата) «Сосіть х..й!». Люди на мить втратили дар мови, оніміли від почутого приниження, але цієї миті було достатньо щоб біла автівка рвонула у бік Чорткова. Присутні ще довго оговтувались від моральної наруги. Говорили, що чортківчани замість нормальної людини обрали собі дволичного хама: він гарно говорить і усміхається коли його знімають на камеру, або фотографують. В інших випадках його єство виходить на зовні.
Суддівська колегія у своєму звіті зафіксувала факт порушення спортивної етики керівником команди «Кристал».

Маю інформацію про офіційне звернення представників команди Горішньої Вигнанки до обласної федерації футболу.
Знаю, що за дії представника команди має відповісти команда.
Висновки – за обласною федерацією футболу, її дисциплінарною комісією.
Присутні ж на стадіоні люди у цей «чорний» день свої висновки, думаю, вже зробили.
І один з них через відоме і мудре українське прислів’я: «Не дай, Боже, з Івана пана».

Чортківська Ратуша


8 comments

 1. Анатолій

  так брехливо написано, що аж блювати хочеться, зате красиво. я був на цьому футболі, і усе бачив. ну як так можна брехати.

 2. Юрій

  На матчі не був, але трохии “шарю” в журналістиці, бо працював на одному з спортивних порталів. По статті досить добре видно, що “об’єктивність” намагаються спрямувати в одну сторону. Важко зрозуміти, чому так сильно акцентується увага на те, що за команду “Кристал” грають футболісти з Тернополя(у статті це робиться двічі), а за команду с.Горішня Вигнанка виключно жителі села яким більше за 30. Спроба виправдати поразку, чи вказати на якісь переваги “Кристала” у кадровому питанні тому, що їх керівник це міський голова? Не знаю усієї ситуації, але думаю, що з футбольної точки все було згідно регламенту. Щодо самої ситуації яка висвітлюється у статті, то тут таке враження, що автор писав статтю виключно з слів представника команди с.Горішня Вигнанка. Знову ж таки, у журналістиці(принаймні “чистій”) не прийнято брати до уваги слова лише однієї сторони, які навіть не підтверджуються фактами (відео надає інформацію лише про те, що мав місце якийсь конфлікт).
  В джерелі вказано “Чортківська ратуша”. Це місцева газета? Чи сайт міста?
  На мою думку, журналіст або хотів “хайпанути” на заголовку, але майстерність підводить, або стаття була виконана на замовлення.

 3. Ольга, викладач економічного університету

  дякую за правду. мер Чорткова – примітивна особа. розповідав в усіх ЗМІ, як ходить пішки на роботу, а потім в кінці 2016 року купив найдорожчого джипа серед усі мерів і держчиновників Тернопільської області. як керівник він убогий. спочатку рвався до влади через партію Батьківщина Юлії Тимошенко. Але там рулить Шепета. Почав він інші шляхи шукати -патріотичні. Коли почалась війна – пішов заради піару в АТО. Як Олег Барна, як нардеп джоджиківський у самопомочі Пастух.. Раніше всі думали, що це патріоти.Тільки чортківські – найтупіші. Барна завдяки дружині – старості групі закінчив педунівер, а Шматько – це відвертий хамло… все заради піару..як Степан Барна.. тільки личину правдиву складно стримати в емоціях..от і хлопчину поперло..так само його поперло, коли Порошенко приїхав і він його задницю лизав..а коли Петру Олексійовичу прийде кінець – а він ось-ось станеться.. то шматько почне розказуувати як він проти пороха був..словом – сумно, що таким великим містом як чортків керує таке убожество, яке зманіполювало почуттями чортківчан…

 4. zarah-tustra

  “Ждали ми героя, а встав СВИНОПАС !”
  (П.Т.)

  Цей мер – ще один продукт совкожлобоСИСТЕМИ: держчиновників БЕЗ принципів: fuck-ір на годину! Для таких: “після мене – хоч потоп!”
  Задумайтесь: не кого, а ЩО ми обрали!
  Задумайтесь: ЩО ми обиратимемо!

  “Не вірте данайцям, що дари приносять …” (Timeo Danaos et dona ferentes)
  Не вірте. Думайте. Якщо вам не байдуже.
  Якщо ж вам байдуже: навіщо вам ЦЯ країна?!

 5. Про

  Але блін, який би він поганий не був — дороги ремонтуються (особливо проблемна ділянка була через міст як на калєю), троруари лагодяться, сходи робляться, будинки реконструюються, сцена в парку нічогенька, бруківочка до площі. Хіба цього не досить? Кому з вас особисто мер щось не добре зробив? Копійку з держбюджету вкрав? Та та гривня вам і так би не дісталася. Хтось інший вкрав би. Я не оправдовую його поведінку, але як не як він хоч трохи дбає для міста.

 6. За правду

  Мер молодець! а дописувачі, навіть незнаю, все тим “лемкам” нетак…. але краще всеодно зробити невміють – лише хіба красти вміть краще

 7. Сергій Варга

  Це активна позиція. Жалкую, що не знайшлося такого сміливця для Рамоса!!

 8. Сергій Варга

  так і ви підіть в АТО, це ж так просто? краще економікс почитайте, “викладач” ви наш

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.